Prodané domény 14. – 20. března

Tak se nám to tu začíná pozvolna rozjíždět. Krom daukce a netaukce se prodaly nějaké pěkné kousky i na subreg aukci, kde se mimochodem pokračuje v testování nového systému a to jak uživatelské aukce tak i aukce expirovaných domén. Ovšem jako každý týden začneme nejdříve výsledky z daukce.

dAukce.czTento týden nebylo dražení na daukci nějak agresivní. Velká většina aukcí skončila těsně po začátku. I když našlo se pár výjimek. Mezi jednu z nich patřila nejdražší doména minimaxtv.cz, jejíž cena se dostala po 50 minutách na konečných 4608 CZK. Důvodem je zřejmě srank 80, gpr 5 a alexa kolem 450K. Všechna čísla jsou platná, nejedná se o fake kvůli přesměrování. Za jak dlouho se vrátí majiteli náklady pokud bude prodávat odkazy z warez stránky? Bude záležet na jeho šikovnosti.

Druhou nejdražší doménou prodanou na daukci je rajpozemku.cz. Cena se vyšplhala na 3420 CZK. Mě osobně ta kombinace slov nejde dohromady, ale třeba s ní má majitel nějaký konkrétní plán. Uvidíme.

Třetí místo bylo tentokrát problém určit, protože hned tři domény se prodaly za 1100 CZK a to: sladkesny.cz, vivaldi.cz a solution.cz. Všechno jsou samozřejmě pěkné kousky, každá naprosto z odlišného těsta.

V následující tabulce najdete kompletní seznam domén prodaných na daukce, během tohoto týdne, s cenou nad 500 CZK.

1. minimaxtv.cz 4608
2. rajpozemku.cz 3420
3. sladkesny.cz 1100
4. vivaldi.cz 1100
5. solution.cz 1100
6. zazij.cz 900
7. opz.cz 807
8. tela.cz 600
9. predstavy.cz 550
10. ozy.cz 506

 

NetAukce.cz - aukce domén netAukce se zatím zdá být v porovnání s dAukce celkem mrtvá. Na druhou stranu se i zde prodávalo. Momentálně na zaplacené čekají domény (v závorce je původní cena):  steward.cz 500 CZK (15K CZK), dvbt.cz 350 CZK (9999 CZK) a debetni-karty.cz 547 CZK (5K CZK).

Zatím žádné velké položky v porovnání s dAukce. Stále nad tím přemýšlím proč se nemůže netAukce chytnout.

Česky ICANN akreditováný registrátor doménTento týden se prodávalo i na aukcích subreg.cz a rozhodně bylo co sledovat. Začátkem týdne se prodala doména n5.cz za 2200 CZK. Další doména o dva dny později xq.cz za 8K CZK. Prodej LL.cz domén je hodně ojedinělí zvláště pod cenu 10K CZK, která se považuje za jakési minimum.

 

Jestli máte informace o nějakých dalších prodejích napište je prosím do diskuze. Díky.

[poll id=”115″]

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 Replies to “Prodané domény 14. – 20. března”

 1. Jednoznačně problém v typu aukce. U klasické se rozhodnu jestli jsem ještě ochotný jít o stovku nahoru, tady všichni čekají. Navíc to klesá pomalu.

 2. Me by zajimalo, kdo kupuje domeny na daukce. ve srovnani s netaukci jsou tam domeny mnohem horsi, ale prodavaji se.. trochu zahada..

 3. Cena na netaukci je mnohem nižší než na daukci. Jeden kokrétní případ:
  DVBT.cz – 1100Kč (daukce 01/2011)
  DVBT.cz – 350Kč (netAukce 03/2011)

  Chudák prodávající…

 4. Problémem u netAukce je podle mě prvních pět bodů z ankety a navíc cena podle mě (nesouhlas s atash) klesá moc rychle – 10 procent je celkem dost – to nutí majitele domén hodně předražovat, aby ty domény byly vypsány alespoň chvilku. A to není dobrý signál k potenciálním kupcům, když vidí nesmyslně vysokou cenu.

 5. minimaxtv.cz vymazal warez a pridal adsense … skusa, ci mu to hodi nakupnu cenu “na zotrvacnost” :D

 6. Drago, prodej domeny xq.cz vidim spise pozitivne, nez negativne. Pismeno Q je snad nejmene hodnotne, velice mala sance, ze by to byla zkratka neceho. Z tohoto pohledu bych jakoukoliv domenu, bez pismena q,y hodnotil nad 15k kč

 7. Tak DVBT.cz už běží… Takhle rychle asi doména z aukce asi nezískala obsah :-D Pracoval jsem na tom už od víkendu.

  Jsem zvědavý, zda se investice časem vrátí :-)

 8. Tak ta rychlost tvorby jde na tom webu dost vidět. Web o digitálním (vysílání) a vypadá dost “analogově”….

Comments are closed.