Doménový product placement

Největší registrátor domén na světě Godaddy.com  má zkušenosti s prosazováním nejedné TLD. Mezi jeho úspěchy rozhodně patří prosazení například národní domény Černé hory (.me) anebo Kolumbie (.co). Využívá k tomu oblíbených godaddy promo kupónů a vhodného podsouvání reklamy. Pokud jste u nich někdy kupovali doménu, určitě vám neuniklo několik stránek nabídek, které začínaly slevou na další volné domény s jinou TLD, přes nabídky private registrace až po hosting. Ostatně o tom, že prodávat umí svědčí i jeho postavení naprosté jedničky mezi registrátory, drahé reklamní kampaně při významných sportovních událostech i kontroverzní přístup k správě domén (zákaz na 60 dní měnit registrátora domény po změně údajů domény, omezení přístupu k standardnímu přístupu dat z whois). Bude to právě godaddy, kdo bude mít vliv na budoucnost nových TLD…

Godaddy se rozhodl, že na trendu domén prvního řádu vydělá ještě více peněz než jsou marže registrátora. Bude si nechat platit za jakýsi product placement. Ačkoliv hezky česky by jsem to spíše pojmenoval regálovné, což je daleko výstižnější. Godaddy si nechá zaplatit, za to, že bude prodávat a prosazovat domény správců nových TLD. Ceny prý budou záležet na “prestižnosti” a “použitelnosti” domény. Trochu to připomíná Google Adwords, ale je to takové více Godaddyovské, dokonce tak, že si to nechali patentovat (PDF). V každém případě vliv bude mít například cena, renew poplatky, podíl na trhu, zákaznická podpora, různá omezení registrace a spousta dalších.

Zdroje


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 Replies to “Doménový product placement”

  1. Nevíte někdo, za kolik šla dnes v dAukci iruleta.cz? Nějak sem to prošvihnul… díky

  2. Ten styl se mi líbí. U GD mám sice jen mimimum domén (raději mám český subreg), možná proto mi přijde GD poměrně nepřehledný..
    Ale jinak dobrý a ty ceny :=)

Comments are closed.