Budoucí gTLD

ICANN dostal už více jak 100 návrhů na nové gTLD. Velká část z nich, které mají šanci u ICANN uspět jsou hlavně sportovně orientované domény prvního řádu. GEO domény však také rozhodně nezůstanou v menšině. Došlo i k duplicitním žádostem o některé kousky jako .GAY, .SPORT a samozřejmě největšího žrouta státních dotací .ECO.

Podle Adrenaline TLD., která zpracovala takový menší průzkum o budoucích doménách prvního řádu z celkového počtu 104 žádostí jsou 3 známé značky1., 14 community groups2., 48 geo3. a 39 speciálně zaměřené4..

  1. Canon, Deloitte a UNICEF
  2. .GAY, .KURD, .IRISH, .KURD, .GREEN a.ECO
  3. .BERLIN, .BCN, .PARIS, .KÖLN, .MADRID, .AFRICA a .HONGKONG
  4. .WEB, .WIKI, .RUGBY, .POKER, .GMBH a.FILM

Ze sportovně zaměřených gTLD  se tak dočkáme například SKI, .BIKE a SURF.

Rob Rozicki z Adrenaline Ltd’s řekl: “Domain name extensions are the corner stone of everything that happens on the internet.”

Podle mě osobně spíše nové TLD přinesou nové šance spekulantům s typo doménami. Do nových TLD bude nalito velké množství peněz na reklamu a propagaci (přeci jen jsou pěkně drahé), takže se firmám budou muset dobře vyplatit. Možná začne renesance typosquattingu ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Budoucí gTLD“

  1. No mě drahé nepříjdou, zbytečné ano. Nejdříve se za balík prodají v aukci super kw, pak se vykoupí známé TM a další lepší anlické kw a za nějakou dobu bude půlka těch tld za pět dolarů a míň jako je .us, nebo biz. s tím že sem tam jich dostaneš deset zdarma, když si jednu fakt koupíš…

Komentáře nejsou povoleny.