3G internet šance pro nové projekty?

Poslední dobou čtu jak se naši slavní operátoři předhání v tom kdo pokryje více měst pomocí sítě 3G. Například T-Mobile pokryje 3G signálem ještě letos 30 měst nebo Vodafone pokrývá 3G internetem již celou Prahu (v článku je také zmínka že do roku 2011 chce pokrýt dalších 30 – 40 měst).Člověk má pak pocit, že ten internet bude k dostání naprosto všude a za všech okolností. Jenomže všichni víme jaké je to s připojením s mobilního telefonu. Ačkoliv je poměrně levné stále se vyskytuje maximálně v hospodách, kde kámošům ukážete nějaké to youtube video nebo fotky z dovolené co máte na facebooku. Zatím nějak stále chybí něco, co by uměl jen mobil a počítače naprosto zaostávali.

Před pár lety jsem se snažil kámoše ukecat, aby se mnou šel do nějakého projektu, kde by se dal využít mobil a normální počítač ne. Jednalo se o hru postavenou na využití GPS čipu v moderních smartphonech a propojení s internetem. V podstatě jednoduchá MMORPG ale na živo. Princip byl postavený na tom, že hrajete vždy za dobrou stranu a bojujete proti počítači z budoucnosti. Inspirace filmem terminátor byla víc než patrná, ale teď už ke hře. Jste zaregistrováni a připravený na svou první misi. Ráno vám přijde zpráva, že do vašeho města z budoucnosti poslal počítač bombu. Na její nalezení, ale potřebujete sehnat patřičné vybavení, které má hráč B. Tomu ráno přišla také zpráva, že si má na určitém místě vyzvednout zásilku z budoucnosti, které poslalo hnutí odporu a počkat s ní v určitou dobu na určitém místě. Hráč B vyzvedne zásilku na určitém místě (GPS potvrdí že tam fakt je a přidá se mu do herního inventáře). Pak jde na smluveném místo počká na vás. Vy přijdete a řeknete mu co se děje. Předá vám ve hře zásilku a počkáte na další pokyny. Server vygeneruje lokaci, kde se nachází bomba. Přijdete oba na to místo (sice stačí, aby jste šli jen vy, ale na druhou stranu hráč B si určitě nenechá ujít tu srandu a navíc ve dvou je to větší sranda). Když dorazíte na místo server vám pošle jednoduchý matematický úkol po jehož vyřešení je bomba zneškodněna a vy získáte zkušenosti. Samozřejmě takhle se dá pokračovat stále dál a dál. Moderní telefony už umožňují využít i možnosti jako je elektronická vodováha, nebo příjmat data z kamery telefonu a vkládat do nich různé objekty, které musíte likvidovat na daném místě. Jednoduše je toho hodně co by se dalo hrát.

Upřimně čekal jsem, že s podobnou hrou už za ty roky někdo přijde a to i díky facebooku, který by šíření této hry mohl opravdu přidat pořádné grady. MMORPG na živo a ještě k tomu poznáte další lidi s podobným zaměřením, tomu říkám pokrok :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 Replies to “3G internet šance pro nové projekty?”

  1. nemyslím si, že je to tak, odhadem u 70% změn stavů mých přátel je dodatek “odesláno pomocí, iphone, htc,…) – takže potenciál je určitě obrovský.
    problém jsou opět operátoři, dokud budou uplatňovat fup, nikdo je nebude brát vážně.
    btw. pročti si podmínky TM, i když jsem technicky dost zdatný, ani jjá nevím co je šedá zóna, co bíla a na co tedy fup není – u webu to neřešíš, ale s androidem už to potřebuješ zjišťovat

  2. O aplikaci, která se využívá pouze ve smartphonech a ne v PC/NTB vím – Foursquare, případně Gowalla. Je to taková geolokační hra – “městský geocaching”. Je to docela sranda. Ale nějaké to MMORPG na živo, jak popisuješ by mohlo být zajímavé, pokud by se to dobře promyslelo…

  3. Pamatuju se kdyz jsem to resili, tak se mi zdalo ze telefonu s GPS a datovym tarifem moc lidi nema, dnes uz je situace mnohem lepsi, ale i tak by vyvoj takove hry byl dost narocny (casove i finance). A pokud nevymyslis nejaky dobry obchodni model, tak to nema cenu ani zkouset.

Comments are closed.