Doménové spory o .cz domény budou méně sporné

Na blogu CZ.NIC právě vyšel blogpost, který stručně shrnuje novinky v oblasti doménových sporů u Rozhodčího soudu. Mezi nejzajímavější novinku jednoznačně patří změna sazebníku za doménové spory. V staré verzi bylo nutné uhradit náklady rovnající se procentuální hodnoty domény, což muselo přinášet občas zajímavé překvapení. Nově je cena za řízení stanovena paušálně a to na základě počtu domén a počtu rozhodců. Za doménový spor o jednu doménu při jednom rozhodci tak zaplatíte 34K CZK nebo 84K CZK u 3 rozhodců. Kompletní sazebník najdete zde.

Všem doménový spekulantům rozhodně doporučuju vše detailně pročíst, ať víte které výhružné emaily ignorovat a kdo to myslí vážně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Doménové spory o .cz domény budou méně sporné“

 1. K tomu, aby byl veden předem prohraný (uplacený) “spor” u Rozhodčího soudu, je nutné nejprve souhlasit s rozhodčí doložkou, která toto stanoví. Pokud některý registrátor tuto praxi uplatňuje, není nic jednodušího než převést doménu jinam k solidnímu partnerovi.

  Pokud toto uplatňuje samotný NIC (nikdy jsem to nezkoumal), je to jednoznačné znevýhodnění druhé strany smluvního vztahu a je jen otázkou času, kdy žalobě bude čelit NIC, jelikož nemá žádné právo zneužívat svého dominantního postavení na trhu.

 2. mno, hlavne je na case zrusit rozhodci soudy. Podle ustavy je jedinou slozkou opravnenou vykladat zakon soud(statem stanoveny) a jeho funkci nemuze suplovat nejaky podplaceny idiot…
  btw. nejsem spekulant

 3. A není to geniální?

  Vy zaplatíte za rozhodnutí, které udělá kdejaký jouda (rozhodčí soudce), a který rozhodne na objednávku třeba i proti spravedlnosti.

  Vy zato svými penězi podpoříte:

  1) Rozhodčího soudce (který může být trafikou nějakého příbuzného).

  2) Přivedete peníze NICu.

  3) NICu ušetříte práci, protože své problémy přohodil na držitele domény.

  4) O Vaší doméně bude rozhodovat nějaký člověk, který nemusí dodržovat téměř nic, tudíž může rozhodnout jak chce a podle čeho chce, třeba jak se vyspí, či jak kdo zaplatí a nikomu se nemusí moc zpovídat.

  Není to dokonalý kapitalismus?

  Jinak předpokládám, že NIC má ve svých stanovách něco jako poznámku, že souhlasíte se vším, co NIC zavede do smluv i později.

Komentáře nejsou povoleny.