Godaddy řekl ne .cn doménám

Čínská vláda zpřísnila v rámci boje proti “adultu”  registrační proces u .cn domén. Bouhžel to tentokrát trochu přehnali a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Godaddy už oficiálně oznámil, že takhle to dál prostě nepůjde. A co vlastně společnosti Godaddy tak vadilo?

Od prosince je potřeba k registraci domény ověření totožnosti a to formou barevně nafocených/naskenovaných identifikačních údajů, povolení k podnikání (u nás ŽL) a vlastnoručně podepsaný kontrakt ke každé registrované doméně. I když by něco takového zřejmě uvítali i někteří naši senior registrátoři, (viz. příslušné vlákno na webtrhu), od různých notářů a faxování smluv se spíše ustupuje.

Otázkou je jestli godaddy z .cn domény vycouval kvůli nedemokratickým požadavkům, anebo prostě jako společnost poznal, že celá .cn půjde s takovým přístupem do kytek a nechce se mu investovat do úprav svého systému, aby mohl splnit přehnané požadavky CNNIC. Od roku 2005 bylo u godaddy registrováno pouze 27K .cn domén, což je sice nejvíce .cn domén u nečínských registratorů na druhou stranu tvořili .cn domény ani ne jedno procento všech příjmů této společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 Replies to “Godaddy řekl ne .cn doménám”

  1. Jestli tomu dobře rozumím, tak pro Čínu bude mít tento krok význam plivnutí do moře… ?

Comments are closed.