Doména PriceKiller.cz za 500K?

Dalo by se říct, že investoři v nejlepším pořadu České Televize Den D jsou pro mnohé z nás něco jako idolové. Většina z nás by ráda dosáhlo jejich úspěchu v podnikání. Jejich rady a názory ke každému podnikatelskému záměru doslova hltáme, protože nezřídka jsou to rady, které mají opravdu hodnotu zlata. Dokonce by se na základě jejich připomínek dala udělat příručka jak odhalit potenciálně zajímavý projekt, respektive jak vyřadit 90% všech projektů jen na základě běžných nedostatků. Když to trochu přeženu pro mnohé začínající podnikatele by se investoři dali označit za bohy. Jenomže včera se jeden z bohů asi zbláznil.

Upřimně včera jsem si připadal jako Xi, který nechápavě kouká na láhev od coca coly, když Michal Rostock prohlásil, že doména PriceKiller.cz má hodnotu minimálně 500 tisíc. Tehdy mi vyklouzlo jen: “No to sotva.” Většinou se snažím přijít na důvod proč někdo žádá za doménu tak velké peníze, než si udělám nějaký názor, ale v tomhle případě sem se prostě neovládl. Jedním ze znaků opravdu drahé domény je type in trafik. Tedy návštěvnost, která vznikne tak, že si uživatel dá tu práci a vyťuká slovo včetně koncovky do adresního řádu. Tento druh trafiku má velmi vysoký CTR, protože ti lidé opravdu kliknou na cokoliv i když je stránka naprosto neobratně zaparkována. Já pár domén s type in trafikem mám a musím říct, že je to znát jak na ceně za klik tak i CTR, který se pohybuje nad 50%, ale je ho zatraceně málo. Upřimně troufnu si říct že PriceKiller.cz nemá žádný. I když pravidlo s type in trafikem nemusí být vždy pravda. Opravdu se najdou i výjimky kdy doména nemá type in trafik a přitom má větší hodnotu (teď mě žádný příklad nenapadá), tak základní pravidla o dobré doméně jsou: snadno zapamatovatelná, nenáchylná na typo (nenáchylná na překlepy), absolutně výstižná pro cílovou skupinu. Snadno zapamatovatelná pro BFU rozhodně není. Na typo je náchylnější než většina domén co jsem kdy vlastnil (zdvojené l, dvouslovná tedy možná pomlčka, jinak se čte než píše). A výstižná pro české BFU? No to už musíte posoudit sami. Neumím si představit BFU, který by to byl vůbec schopný správně napsat do seznamu (to by se parazitovalo s MFAčkami).

No co dodat, bohové se asi zbláznili :)

Další odkazy:

Diskuze o pricekiller.cz na webtrhu

[poll id=”13″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 Replies to “Doména PriceKiller.cz za 500K?”

 1. Čakal som kedy o tom niekto napíše. Určite podľa mňa to nemá cenu 500K, ale návštevnosť to bude mať vďaka včerajšej reklame :)

 2. 1, God must be crazy.
  2, God is omnipotent.
  1+2, God made crazy himself.

  HODNOTA DOMENY JE TAKA ZA KOLKO JU VIES PREDAT, akakolvek ina suma je len spekulacia.

  Ak on videl jej hodnotu na 500 000 to znamena, ze pozna ludi respektive zaujemcov, co by boli ochotny za nu tolko dat, a sto percentne on by za nu tych 500K dal, kto vie s akymi topmanagermi on hrava squash : )

 3. Vcera sem tento porad nahodou zahlidl v televizi pri veceri, a prave tu cast kde jisty pan rikal ze ta domena ma hodnotu 500 tisic, v tu chvili sem si myslel ze to mysli ironicky. Ale po tom co mu pani sedici vedle neho zacala odporovat slovy ze nema vetsi hodnotu nez 30 000 sem se opravdu zasmal.

  Nejsem v tomto oboru zadny profik, ale za tu domenu bych nedal ani registracni poplatek.

 4. To že někdo plácne nějakou částku neznamená, že tomu rozumí, nebo že se nespletl, ani to v ŽADNÉM případě neznamená, že by za to tu částku dal.. Pokud to má MOMENTÁLNĚ návštěvnost díky včerejšímu pořadu (a jinou to mít nebude), tak ta bude za chvíli blízká nule a na cenu nemůže mít (pro rozumného kupce) vliv.
  Takové střílení cen může mít maximálně za následek jen zvýšený počet pokusů o prodej podobných šíleností za půl mega a víc na WT, o které tam ani momentálně není extra nouze.
  V anketě ti chybí možnost: 0.

 5. V té části, jak přišel přesvědčit klient s tím, že má cenu pět set tisíc korun. Souhlasím s Kyngem. Tahle doména mi nic neříká. Je to díl, na který jsem zakrýval oči. Takový trapas.

 6. Já si myslím, že v tom pořadu neúčinkují žádní investoři, ale obyčejní BFU. Prostě další neužitečný balast v TV. ;]

 7. Podle mě taky reg free. Pro český trh se absolutně nehodí, nápad se mi taky vůbec nelíbí a nevidím v tom žádný potenciál…

 8. Po mediální smršti už nějakou tu cenu má, pár lidí by asi jednotky tisíc dalo prostě proto, že se stala známou díky pořadu a diskusi po něm :)

 9. Nesúhlasím s tým, že hodnota domény sa rovná najvyššej možnej sume za ktorú ju vieš predať. Píšu to stále všetci, vždy je toho plný Webtrh, ale je to blbosť.

Comments are closed.