Directo 3.0 – finální řešení

directoglobal.gifVčera večer byla oficiálně spuštěná třetí verze reklamního systému Directo. Já osobně by jsem to spíše nazval Directo 0.5, protože to považuju za downgrade. Bezvadný systém na prodej reklamy se proměnil v systém na prodej zpětných odkazů.

Z verze 2.0 si převzal odkaz obklopený textem. Takže páka, která dokázala zatlačit do rohu seznam zůstává. To je asi tak všechno co má s předchozí verzí společného. Dále už je to pouze o prodeji zpětných odkazů. Nezáleží na návštěvnosti, na kvalitě stránky ale pouze na rancích. Systém Directo 3.0 je totiž pouze o prodeji zpětných odkazů. Cena je určena paušálně podle součtu hodnot ranku. Tabulka je podobná jako v systému mlink.cz jen ceny jsou vyšší.

A jaké trumfy si na nás Directo 3.0 vytáhlo? Tak především je to nezjistitelnost, že prodáváte zpětné odkazy. Toho je docíleno nejen pomocí vysokého zabezpečení (když nakupujete nevíte u koho), ale hlavně umístění odkazu a reklamního textu je jen a pouze na vás. Podmínka je pouze, aby byla zachována síla odkazu (správné umístění pozice, nesmí být v javascriptu nebo obsahovat nofollow). Jak si jej zakomponujte do stránky, ale už je na vás. Může být v liště nahoře, v patičce, nebo v reklamním čtverečku. Dokonce je můžete rozházet různě po stránce v rámci pravidel. Teoreticky pokud budete umísťovat pouze tématické odkazy tak neexistuje způsob jak zjistit, že jste odkaz prodali a nepřidali pouze z důvodů že odkazujete na web co se vám líbí (má pro vás autoritu -> princip GPR).

Když se nad tím zamyslíte tak Directo 3.0 přináší bezpečné obchodování s odkazy. Pokud máte vysoké ranky tak se pro vás vyplatí. Co jsem se ptal tak s cenami se bude ještě hýbat podle zájmu. Co vím tak srank 80+ by mohl jít nahoru určitě a to bez závislosti na GPR.

Podrobné představení a diskuze je na webtrhu. Adresa nového systému je directo.sk.

Jelikož tohle není PR článek, tak si dovolím ještě pár komentářů. Já osobně používat directo 3.0 nebudu. Zůstanu u staré verze, protože prodávám reklamu hlavně kvůli návštěvnosti. Jasně mám i nějaké minisites, kde by se directo 3.0 uživilo, ale upřimně po každém prodané reklamě zasahovat do kódu za pár euro a pak si ještě dávat pozor kdy vlastně vyprší reklama? Directo 1.0 a Directo 2.0 jsem platil provizi rád nejen za to, že mi shání inzerenty (3.0 jich bude mít jistě daleko více, SEO freelanceři se jen pohrnou, možná i nějaká ta agentura co v rámci balíčku zajistí 100 kvalitních zpětných odkazů a paušálně na tom bude vydělávat), ale hlavně jsem jej měl rád, protože sem se nemusel o naprosto nic starat. Stačilo si dát na stránku reklamní kód a reklama se prodávala, měnila a ukončovala sama. Žádné zapisování, kdy mám reklamu vyměnit, kdy musím začít prodávat další, aby se aktuálně neuvolnil slot atd. Dokud to pujde zůstanu u Directa 2.0, které mi zajišťuje služby spojené s distribucí reklamy. Vím, že v rancích se točí peníze, ale daleko větší peníze se točí v kupní síle návštěvníků a přejít na Directo 3.0 by pro mě osobně byl krok zpět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů u „Directo 3.0 – finální řešení“

 1. ocividne je to vseobecne krok do predu, len pre teba je to minus.

  1. automatika tam samozrejme nemoze byt lebo by to google odhalil.
  2. je to pre vacsie weby, takze hadam sa tam budu predavat odkazy za xx eur a to sa uz oplati davat, a hadam to nebudu banovat.
  3. Mne sa tento system vylmi paci, je to nieco ako teliad a to som mal v plane aj spravit ja, keby som mal cas a par 10 tisic na vyvoj scriptu.
  4. Kedze robis mikroweby, necudujem sa ze nechces manualne robit, no mozno by sa ti zisiel aspon na vacsie projekty.

  • Ad. 1. Automaticky to dělat jde. To že nevíš jak na to neznamená že neexistuje způsob. Já osobně znám jeden osvědčený, kdy by jsem na to nemusel ani sáhnout a přitom by se všechno umísťovalo automaticky a každý web by si to mohl upravovat podle sebe.
   Ad. 2. Větší weby? Možná weby s většími ranky. Tady už na velikosti webu nezáleží.
   Ad. 3. Ano systém si najde hodně příznivců a bude dokonce prospěšný pro všechny strany. S tím souhlasím.
   Ad. 4. Problém je že já mám na větších projektech už penalizace za directo :)

 2. Jak to tak čtu, tak to vypadá, že Directo se propadá hlouběji a hlouběji. 3.0 už asi ani zkoušet nebudu, vypadá to, že to už ani nemá cenu…

 3. Já si nemyslím, že by šlo o downgrade. Staré Directoglobal je vhodné opravdu pro weby typu 404m.com či jiných větších webů, kde se reklama prodává právě kvůli návštěvnosti a kvůli reklamě a ne kvůli SEO (to už dnes u DG ani ostatních podobných systémů tak dobře nefunguje). Proto jsme přišli s novým directem (directo.sk), které je cíleně zaměřeno na prodej reklamních zpětných odkazů. Snažili jsme se vyslyšet inzerenty z DG, kteří chtějí kupovat kvalitní a relevantní zpětné odkazy ne proto, aby ojebali vyhledávače, ale proto, aby nemuseli shánět 20 odkazů z nějakého oboru tím, že budou ručně oslovovat majitele webů. V novém directu si tak prostě SEO agentury a majitelé webů budou moci koupit relevantní zpětné odkazy a udělat si s tím odkazem co chtějí v rámci pravidel. Protože co si budeme povídat, odkazy kupujeme všichni, protože to bez nich nejde a podobný systém tu chyběl. Doufám, že se to chytí. Nebudu opakovat stejné chyby jako z DirectoGLOBAL, kdy jsem dělal nesmyslné akce a vyhodil spoustu peněz z okna. Chci zkusit udržet oba systémy, protože každý má trochu jinou cílovku.

 4. Tohle se mělo udělat už dávno. Myslím si, že pokud to bude fungovat dobře a lidi nebudou tapetovat weby odkazy, mohlo by to dobře fungovat.

 5. Mna po prihlaseni vita toto:

  Missing Controller
  Error: DataController could not be found.

  Error: Create the class DataController below in file: app/controllers/data_controller.php

  Notice: If you want to customize this error message, create app/views/errors/missing_controller.ctp

 6. To je divný, mě to funguje normálně jak v Mozille tak v IE. Nechám kolegu, aby na to kouknul a zjistil proč se to děje.

Komentáře nejsou povoleny.