Seznam zakousl mlink

Seznam dog on killing spreeZrovna jsem sbíral informace o reklamním systému mlink.cz, když jsem si všiml při banálním testu účinnosti, že něco nesedí. Narychlo vypnu skript a jdu si to ověřit přímo do seznamu. Zadám mlink do vyhledávání a místo domény se mi objeví podobně jako directoglobal cokoliv jiného, jen ne titulní stránka. Ještě kouknu jestli náhodou nemá mlink zakázané indexování, ale při zadání celé domény už jej to najde. Mlink je tedy stejně jako directoglobal v jakémsi seznam sandboxu.

No koukám, že seznam nám zakousnul další systém na prodej odkazů. Seznam dog is on the Killing Spree!!!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

20 Replies to “Seznam zakousl mlink”

 1. To, že nejde najít stránka mlink, má to nějaký vliv pro prodavače odkazů nebo pro nakupovače odkazů?

 2. Otázkou je jaký dopad to bude mít na odkazy koupené přes mlink. Osobně si myslím, že ty odkazy pro seznam mají minimální váhu, takže to seznam ani řešit nijak nebude(algoritmus to vyřešil sám).

 3. MzK: těžko říct, možností penalizace je velké množství. Na rozdíl od directoglobal ale stránka neobsahuje přímý odkaz na systém, takže převzetí nějakého bad ranku nehrozí.

 4. Já normálně mlink na Seznamu vidím (bez problémů).

  1. To platí i o directoglobal. Zkus ale zadat jen mlink a nedohledáš se. Najdeš cokoliv jiného (subdomény) ale mlink nikde. Přitom to není nějaké komerční slovo, že by se to mohlo někam zapadnout.

 5. Drago, to je ale u více webů, prostě ten web není tak známý a silný, aby vyjížděl na to daný slovo… Já teda všude na webu vidím mlink.cz, o mlink tam není zmínka, takže np.
  :)

 6. Pooky: platí to pro slovo mlink bez tld
  Morasino: ano ale mlink má to slovo v hodně onpage elementech + hafo odkazů. Není možné aby při takové konkurenci (tedy žádné) tam jednoduše nebyl.

  Takhle spadlo i directoglobal. Je to ten samí případ.

 7. Mlink dostal od Seznamu stejnou “penalizaci” jako kdysi DirectoGLOBAL. Pokud zadáš do Seznamu mlink, neobjeví se na první pozici logicky očekávaný web mlink.cz, ale jiné weby, které na mlink.cz odkazují. To rozhodně je důsledkem změny algoritmu Seznamu. Přesto si myslím, že odkazy z DG či mLink mají stále určitou váhu, ale musí se nakupovat chytře.

 8. Nevím, proč si stále myslíte, že seznam bude podporovat, respektive nebude řešit systémy, které jsou snadno odhalitelné a nabourávají algoritmus vyhledávače? Kdyby to neřešil a nepostihoval, uživatelé by postupně seznam opouštěli, což logicky nechtějí dopustit. Svůj čas věnujte do tvorby kvalitních projektů, kde monetizace nebude spočívat v poškozování jiných projektů (v tomto případě Seznam).

 9. Z mého pohledu nejsou weby optimalizovány pro danné klíčové slovo mlink resp. directglobal. Pokud pravidla seznamu či google neporušují, tak není důvod penalizace. (jenže oni porušují) Vzpomeňme na seo lištu a její funčknost…

 10. O teto veci vim, uz to tak je asi od cervna, takze nic noveho. Na slovo mlink je stranka mlinku skutecne jako uplne posledni. Je zajimave, ze kdyz vzali stranku jako komercni, dali na prvni misto pro toto slovo mou firmu.. nesouvisi to trochu s tim? Kdyz jsem chtel zjistit odpoved u seznamu, napsali mi nasledujici odpovedi, tak si udelejte nazor kazdy sam, ale to co mi tvrdi, je logicky nesmysl. Podivejte se na nas rozhovor zde http://www.mlink.cz/mlink_seznam.txt

  1. Myslím že něco podobného se dozvěděl i majitel Directa když se jich na to ptal. Podle mě o těchto banech řadový zaměstnanci na podpoře nemají ani ponětí. V podstatě ti tvrdí že penalizaci nemáš a přitom je jasné, že ano a úmyslnou. Škoda že nejsme v americe za tohle už by jsi mohl být o mega bohatší :)

 11. Drago: ani v americe by nevysoudil nic, protě mlink.cz se snaží vědomě nabourávat práci seznamu a tak může dostat klidně ban. S tím se musí prostě počítat.

  mlink: jo tak ten rozhovor je velice vtipný :), takový klasický z podpory, podpora na seznamu neví nic, a už vůbec ne ta z fulltextu.

 12. eMan: to souhlasím, ale pokud tvrdí že nemá penalizaci a někdo by vypracoval posudek, že opravdu má. Nakonec by se prokázalo, že tam penalizace je i když oprávněná (mlink ale odkazy nekupuje, měli by být penalizované spíše stránky co to využívají), tak by se s tím dalo něco dělat. Jinak souhlasím seznam i google jsou soukromé společnosti a můžou si dělat co chtějí. Problém ale je když jsou monopolem a znamenají pro mnoho lidí internet. Teoreticky vzato nemoct mít obchodní prezentaci na internetu by se už za diskriminaci považovat dalo.

 13. Nejde jen o Mlink a Directo. To same je u zpetne-odkazy.com . Na dotaz “zpetne odkazy com” je to ve vysledcich buh vi kde..

  Zajimalo by me jak moc seznam degraduje odkazy z techto systemu a co hrozi strankam ktere jsou v nich zapojene…

 14. Podla mna seznam ma ludi ktory chodia po novinkach z tejto oblasti a mozno sa potuluju aj po webtrhu :)

Comments are closed.