CyberSquatting.cz má nový design 2.

matrixface.jpgOk tak první pokus se vůbec nepovedl. Uznávám i můj oblíbený design založený na čtverečkách jsem tentokrát přečtverečkoval. Takže sem se na to znovu koukl a při pohledu na můj design level skill jsem se rozhodl, že bude nejlepší místo vytváření něčeho nového buď šáhnout po free template anebo postupnou redukcí se k něčemu dopracovat. Jelikož je to celé můj projekt a cítím k němu i trochu víc než k běžnému MFA rozhodl jsem se nevsadit na free template.

Postupným ubíráním elementů a přehazováním jsem se doredukoval k tomu, že vlastně celý projekt vlastně žádný design nepotřebuje. Takže jsem nechal jediný použitelný prvek (CSS logo) vedle něj zaplácal prázdný prostor adsense reklamou. Pod to všechno hodil menu, kde budou všechny nástroje pěkně po ruce, prostě žádné proklikávání skrz kategorie. Hlavní myšlenka je, aby se dalo ke každému nástroji dostat co možná nejrychleji. Následuje další adsense reklamní plocha. Celkem jsem zvědavý jaké reklamy bude google k jednolitrovým nástrojům generovat. Pak už následuje vždy aktuální nástroj. Napravo jsem ještě přidal DirectoGlobal. Přeci jen nějak si ta doména na sebe musí vydělat. Teď mě napadá, že by jsem možná měl zvednout cenu.

Ok tak co bude teď následovat. Až do dvacátého mám trochu volného času, takže kromě dalších nástrojů (pokud si vzpomenu kde který na disku mám) by jsem rád přidal nějaké filtrovátko aktuálních nabídek z webtrhu. Přemýšlím jak to udělat. Jedna možnost je stáhnout si přes RSS domény co se prodávají porovnat je se slovníkem a odeslat na servr. To ale vyžaduje můj zásah pro každý den. Sice ne složitý, ale tento nástroj by jsem rád udělal kompletně automatický. Takže musím vymyslet něco jiného. Možná vybrat domény jen od určitých lidí, co vím, že rozhodně neprodávají nějaký domain junk. Vše bude ale záležet hlavně na RSS možnostech filtrování na webtrhu. Budu to muset celé projít a otestovat. Mimo domén by jsem rád ještě udělal nějaký rozcestník na kvalitní vlákna. Bouhžel hodnocení u vláken nikdo moc nepoužívá a nejsem si jistý jestli pujde vymyslet nějaký jiný automatický způsob jak vlákna filtrovat. Anebo to udělám prostě po staru. Nalinkuju RSS na aktuální příspěvky z několika kvalitních sekcí a z pozice moderátora vše nekvalitní pošlu do pokecu nebo odpadu. Trochu čištění určitě neuškodí :)

Btw. tenhle design už měnit nebudu. Protože na rozdíl od předchozího se mi zdá přehledný a snadno použitelný. Že není hezký nebo validní to už je spíše problém mého netalentu a lenivosti, což je vražedná kombinace u developera.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů u „CyberSquatting.cz má nový design 2.“

  1. Je vidět že máš fakt rád jednoduchý design, ale u takovýchto projektů je to z pravidla i lepší! Chtěl bych se te zeptat jakym zpusobem funguje nástroj srozumitelnost domén, zkusil jsme tam např autovrana a vysledek „Google v doméně vidí autoverona“ podle čeho to generuješ? konkretně tento příklad mi přijde nějak absurdní…

  2. mirecekp: tento nástroj je hodně starý, a divím se že funguje ještě dnes. Princip je jednoduchý. Když zadáš do google nějaký řetězec tak se tě zeptá Měli jste na mysli… a nadhodí jak si „myslí“ že to má vypadat. Původně jsem potřeboval vědět které státy světa v kombinaci s dovolena/zajezdy google pozná. Tenhle nástroj a s automatickým generátorem jsem na to používal. Tohle vzniklo při jeho výrobě :)

  3. Tak já tenhle blog vyhazuji ze své RSS, dříve zde byly i informace, v poslední době jen samé tlachy a poslední dva posty o „redesignu“ trošku vrchol. Neber to ve zlém a přeji mnoho vydělaných dolarů.

Komentáře nejsou povoleny.