Už není kam tu reklamu dávat

money_growing.jpgNa blogu 404m.com nebyl nikdy problém s reklamou. Původně jsem sem dával reklamu jen z testovacích důvodů, aby jsem zjistil jaké keywordy bude házet adsense nebo adfox. Jednu dobu jsem i počítal kolik reklam se protočí na jeden článek, aby jsem věděl o čem se mi vyplatí dělat MFAčka. Prostě na testování super. Pak mi hlavně díky webtrhu vzrostla návštěvnost a ta testovací reklama začala vydělávat.

Pak přišlo staré directo. Viděl jsem v něm potenciál a zrovna jsem neměl žádný kvalitnější projekt, kam by jsem jej mohl nasadit. Řekl jsem si, že 404m.com má 300 lidí den z IT a určitě to pomůže directo spropagovat. Nasadil jsem cenu jak nízko to jen šlo a brzo bylo vyprodáno. Během pár měsíců jsem cenu posouval stále nahoru, protože mi na webtrhu skrz PM nabídky, že to lidi koupí i za větší cenu. Inu nestěžoval jsem si.

Na zkoušku jsem tu měl reklamu všech možných druhů. Otestoval jsem i eTarget, protože mi to přišlo fér. Bouhžel ta si opravdu nevedla. Měl jsem tu i různé affil programy. Mezi nejúspěšnějšími byl jednoznačně backlinks nebo namedrive. Na obou jsem získal pěkných pár lidí. Celkem mě to těšilo, protože obě jsou to kvalitní firmy.

Tento rok mě požádal Retal o reklamní prostor pro nové aukce. Nakonec jsem mu udělal slušnou cenu a dohodli se na jednom z nejprestižnějších míst. Díky webtrhu jsem vydělal slušný balík, takže jsem s cenou šel tak nízko jak to jen šlo. Nedávno otevřené adwebio jsem se rozhodl také podpořit. Cenu jsem dal 0.25 za klik a udělal nejdříve 125×125 textový banner a 468×60 grafický banner.

Teď mám ale dilema. Už delší dobu sleduju mlink, kterému jsem nedával moc šancí na přežití, ale jak se zdá provozovatel se drží zuby nechty (klobouk dolů) a přemýšlel jsem, že jej zkusím nasadit sem na blog a pak napíšu nějakou recenzi (jak dlouho trvalo reklamu prodat, jaké jsou ceny, jaký je potenciál atd.). Jenomže když se kouknu na 404m.com tak už mám pocit, že tu je už přereklamováno. Sice na 1680 x 1050 to zas tak moc brutální není, ale na 1024 x 768 už tu je toho až až.

Za normálních okolností (pokud by se jednolo čistě o komerční projekt) by jsem zvýšil cenu a nechal tu vždy to co vydělává nejvíce. Na 404m.com jsem si slíbil, že zisk z reklam bude až na druhém místě. Důležitější bude přínosnost (podpoření systému do začátku, propagace novinek atd.). Hmm to je zase jednou rozhodování.

Nechám si to projít hlavou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Už není kam tu reklamu dávat“

  1. Zajímavej článek, boxík na Webtrh jsem Retalovi taky umístil za sníženou cenu, beru to i jako výpomoc jednomu z mála komunitních serverů o online podnikání.

    O podobným uvažování jsem přesně nedávno psal, jestli na blog dávat či nedávat reklamy a jestli vydělávat přímo či nepřímo, viz. odkaz.

  2. Právě jsem chtěl taky ten boxík z Webtrhu. Myslel jsem, že je zdarma. A pak jsem četl rozhovor s Retalem, kde se zmínil, že je to placené.

  3. Stale hovoris ako to podporujes, no nwm ci je ta cena az tak nizsie ze by sa to dalo nazvat podporou :0 Ale asi hej :)

  4. Jaké jsou podmínky pro možnost umístění rekl. boxu webtrhu a za jakou cenu jsi prodal ty? (kdyžtak můžeš na mejl). Díky.
    BTW: proč nepoužíváš tvar “bych” namísto “by jsem”? :-)

  5. No mLink poslední dobou má nějaké potíže, nový majitel nestíhá vyplácet a na webtrhu má již několik vláken jako nespolehlivý systém. mLink brzo zavře, nový nástupce ranky.

Komentáře nejsou povoleny.