Dostupnost není důležitá jen u připojení

Nejdražší doménaDostupnost jakékoliv služby k zákazníkovi je velice důležitá. Může být totiž to poslední a nejdůležitější, co zákaznáka nakonec přesvědčí nakupovat právě u vás. Hlavně u zboží kde se musí nakupovat pravidelně a zisky tak jdou z různých doplňku či prodloužení je důležité si zákazníka chytnout co nejdřív. Spousta z nás musí mít hodně dobrý důvod, aby přešlo ke konkurenci.

Jako příklad si můžeme uvést domény. Jediným rozhodnutím na které budeme brát ohled by měla být cena, protože na doméně se toho nemůže zas tak tolik porouchat. Za předpokladu že si doménu chceme samozřejmě nechat (třeba chceme udělat minisite). Prostě jen nastavíme DNS a dál se o ní nechceme starat. Jenomže tu je ta dostupnost. Pokud budeme mít 2 registrátory, kteří dělají registraci automaticky po obdržení platby. Jeden příjmá platbu jen na účet a druhý na účet i kartou kterého vybereme? Ten první je sice o 5Kč levnější (poplatek za kartu), ale mi už máme hosting připravený a také minisite. Můžeme počkat až mu dorazí polatba a doménu koupí, anebo zaplatit hned kartou, sice o 5Kč více ale mít doménu hned a v podstatě okamžitě nastavit DNS a začít s přípravami na generování trafiku.

Spousta prodejců či provozovatelů systémů podceňuje dostupnost platebních metod a přichází tak o hodně. Všichni by měli dodržovat alespoň dnes podle mě naprostý základ a tím je platba převodem, dobírka, platba kartou a paypal. Pokud navíc prodává služby či zboží na slovensko, tak by stálo za to, aby měli i slovenský účet. Jenomže se setkáváme ještě s tím, že spousta prodejců nepoužívá paypal nebo má problém s platbou kartou.

Další je dostupnost možností jak zboží dopravit k zákazníkovi. Ja osobně při nákupu považuju za standard českou poštu, PPL a osobní převzetí. Někdo nemá rád českou poštu, někdo zase PPL (cena), ale měla by tu vždy být možnost si vybrat. Zvláště jedna li se o zboží s vyšší cennou.

Eshop dneska provozuje hodně lidí. Je to super. Člověk se tak může dostat k zboží, které se normálně špatně hledá, ale možná by stála za to, aby se dodržovala určitá úroveň. U některých obchodů mám pocit, že mě spíše chtějí odehnat (zboží pouze PPL, není možnost platby kartou) naopak se setkávám i s eshopy, které dokáží mile překvapit (platba přes všechno možné i nemožné, kurýr, dárkové balení).

Dostupnost u eshopu neznamená jen mít správné kódování a user friendly rozhraní, ale i možnost zaplatit to jakkoliv a zboží si moct vyzvednout podle libosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup