MFA parazitující na TM je nelegální!

zlodej.jpgV ČR se rozjela naplno MFA manie. Lidé je tvoří a vydělávají na nich. Jednou ze základních podmínek jak rozjet úspěšné MFA, je najít hodně hledaný keyword na seznamu ke kterému není velká konkurence. Jako i v zahraničí i čeští MFA developeři pochopili, že když se zadá určité slovní spojení s názvem firmy je hledanost velká, ale konkurence malá. On je to takový šedý, spíše už černý trh MFA. Dokud se o tom nemluví tak se to ještě dá, ale stejně jako legendární babicovi dobroty i teď se díky prodeji přes webtrh upozornilo jak silným lákadlem mohou MFA být. Konkrétně jde o tuto aukci. Samozřejmě hned se strhla diskuze jestli to je nebo není legální.

V zahraničí se takovéto projekty prodávají v průměru za 3x měsíčního zisku. Důvod je jednoduchý, můžou skončit ze dne na den. Provozovat tyto věci to je úplně jiná liga. Všichni se snaží od těchto TM věcí držet co nejdále, anebo dodržovat pravidla stanovená vlastníkem TM. Napříkald i parkovací společnosti jako sedo se snaží držet od TM co možná nejdále. Hraní si s TM jak v doméně tak na MFA je jednudše bruslení na tenkém ledě, kde stačí trochu zaváhat a je v lepším případě po všem.

Teď se zaměřme na Českou Republiku

  • Je nelegální mít TM doménu bez obsahu?
  • Rozhodně je to na soud (od 1.1.2008 Městský soud v Praze pro řešení sporu z průmyslových práv), protože vlastnit TM doménu, na které není obsah je považované za nedobrou víru.
  • Jak je to se zaměnitelností doménového jména?
  • Výše uvedené platí i pro zaměnitelné doménová jména. Tzn pokud by jsem měl na 404m mezinárodní TM (domény, hosting, reklama) pak by následují varianty byly žalovatelné: e404m, 404m.info, 404mcom.cz, www404m.com atd. Prostě cokoliv co by mohlo zmást návštěvníka. Podmínkou je samozřejmě, že by se na stránkách musela vyskytovat reklama/text na jakýkoliv výrobek na který se moje TM vztahuje. Nesměl by tam být blog o doménách, stránky s reklamou na hosting atd.

A finální odpověď na kterou čekáte. Pokud uděláte MFA na doméně která parazituje na značce a dáte tam adsense je to opravdu na žalobu ;)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

20 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.