Adsense vs Affilate

dolaryPoslední dobou testuju stále víc affilate programy. Přeci jen u microsites by mělo být daleko efektivnější nabízet rovnou určitý druh zboží než vsázet na adsense, které pomalu ale jistě jde s cenou za proklik dolů. I když poslední týden musím zaklepat se průměrná cena za proklik zvedla zhruba o 50% (mobilní telefony +15%, cestování cca +40%, hudební žánry +70%). Do diskuze se můžete pochlubit jak jste na tom.

Jak už jsem psal experimentuju s affilate. Problém je, že se musí sledovat trendy a kde je co nového. Lidé už bannery převážně znají a nalákat je tak na stránky prodejce je stále obtížnější (zvláště pokud už stránku viděli). Prostě to chce najít nějakou zajímavost, kterou zatím moc lidí nepropaguje. Problém je, že u specificky zaměřených microsites to není vůbec jednoduché, pokud v oboru není konkurence. Dalším problémem u hledání nových affilate je konkurenční boj, tedy spíše konkurenční mlčení. Upřimně kdo by se taky podělil o nový affilate, který mu vydělává slušné peníze. V současnosti asi nejlepší aktuální seznam najdete na webtrhu.

Právě tady jsem našel celkem zajímavý affilate program na prodej plyšových mikrobů. Už jsem reklamu viděl dříve v časopisech, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost. Zkusím jí teď chvilku nasadit na několika stránkách. Přijde mi to celkem vtipné a neokoukané.

Asi nejlepší affilate co jsem kdy použil bylo aukro.cz. V současné době snad už nění BFU co by zde neměl účet. Na začátku platili 10Kč/klik + 250Kč/registrace. Postupně to stáhli hodně dolů. Takové affilate to chce pořádně podchytit hned na začátku a vyrýžovat co se jen dá :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Adsense vs Affilate“

  1. No, nevím, jestli nasazení affilu na ty mikroby na tomhle webu je to správné cílení … ;)

  2. Mě se cena za proklik u Adsense naopak několikrát snížila. Nejspíš je to zaměřením.

  3. 2Jsoucí: affil na mikroby ne, ale odkaz na registraci do affilu s patřičným ID je tu naopak cílen poměrně přesně :-D

  4. zadluzen: tak na 50% jsi to trefil.
    Dalších 50% je test jakou bude adsense cílit reklamu pokud jej tu pomlouváme a nabízíme alternativu :)

  5. Cena za klik pomalu klesa, ale aspon u me to rozhodne neni houpacka v radu desitek procent behem tydne :-) (kdyz beru souhrn webu, nezkoumam podrobne jednotlive weby). Jinak zrovna ty mikroby jsou podle dost proflakle a chce to mit nejaky web, kde se to uchyti – pouzivat necilene affiliate jako jen nahradu kontextove reklamy je vetsinou dost neuzitecne. Jinak souhlas s tim, ze nalezeni spravneho affilu je dost klicove – u nekterych webu ho ani navenek nenabizi, ale bud se sami ozvou nebo je potreba kontaktovat s dotazem.

  6. zadluzen, admin: ha, ze davaji provize i z privedenych ovecek, to jsem nevedel, v tom pripade pekne cileni ;)

Komentáře nejsou povoleny.