ESET Smart security vs google

Dneska koukám do emailu a vidím, že mi přišlo upozornění, že mi za chvilku končí licence na nod32 antivirus. Samozřejmě přiložený link s nějakou akcí na slevu. Zkontroluji jestli je to opravdu od Esetu a vše vypadá v pořádku. Překliknu z Flocku na FF a jdu si prodloužit licenci. V možnostech mám na výběr mezi prodloužením licence a zvýhodněným přechodem na kompletní balíček ESET Smart security. Říkám si, že s NOD32 jsem zatím vždy byl spokojený tak si těch pár stovek připlatím. Budu tak mít k antiviru ješzě antispyware (dřív jsem měl search and destroy) a firewall. Takže budu in a koupím si 3 in 1 :)

Zaplatím kreditkou, do pár minut přijde kód a instrukce ke stažení. Odinstaluji starého noda, vytáhnu síťoví kabel, resetuji počítač, nainstaluji celý balíček, zapnu síťoví kabel a nejde. Hmm tohle je zajímavé. Zkusím ping a nic. Takže firewall funguje. Chvilku se v tom pohrabu zjistím, že musím přepnout na interaktivní režim a odklikat s čím souhlasím a s čím ne. Vše vypadá nanejvýš v pohodě. Jen ten google se mi nějak nechce načíst. Hmm. To je nějaké divné. Pak najednou všechno vypadne a nejde se mi přihlásit ani na router. Podivné. Restartuji počítač, vše šlape jak má. Zkouším zapnout scanování domén. Povolím pár výjimek pro apache. Vše funguje. Napadne mě kouknout na výdělky za dnešek na adsense. Otevřu FF (povolím výjimku), kliknu na záložce na adsense a nic… nic… skenování vyhlásí problém. Nejde pingnout router. Násilně vypnu firewall a vše šlape.

Zkouším pana googla jestli by mi s problémem nepomohl, ale nic nenacházím. Teď přemýšlím jestli jsem vyhodil těch pár stovek oknem za firewall co budu mít vypnutý. Na druhou stranu antispyware funguje a stále i pokud je firewall vypnutý tak je poměrně hezky znázorněný síťový provoz, což mi zatím stačí než přijdu na to v čem může být problém.

Anebo že by google byla nová hrozba?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 Replies to “ESET Smart security vs google”

 1. Skus reinstal, inak kludne si daj automaticky rezim filtrovania + rezim ochrany prisny. ESS mam uz od BETA verzie a zatial uplna spokojnost.

 2. Zkus mrknout na Viry.cz. Je tam i diskuzní fórum. To by bylo, aby na to někdo nepřišel! :)

 3. Což já na to časem přijdu (zkusím projít interent včetně viry.cz, díky za tip) když ne tak reinstal (jak radí aaaa) a pak zkusím technickou podporu, když už si platím tu licenci.

  Spíš mě zarazilo že mi to dělá u google. Přijde mi to zábavné :)

 4. Mě jede v pohodě – akorát mi končí licence :-D

  Zkoušel jsi se povrtat v nastavení pravidel a zón?

  Projdi si hlavně zóny ;-)

 5. Ahoj, podle popisu si to koupil na našem webu http://www.AntiviroveCentrum.cz takže v případě, že se Ti to nepodařilo vyřešit, tak se můžeš ozvat buď přímo na podporu Esetu nebo na naše techniky, kteří buď přímo pomohou nebo zkusí případnou odpověď vynyndat u tech supportu trošku rychleji.

  Martin

Comments are closed.