Dílčí SEO úspěchy aneb jak si zvednout ego

Poslední dobou mě pobavilo na webtrhu mnoho debat nad úspěchem toho, že dokázal někdo protáhnout svoji stánku na první pozici na seznamu jen tvrdou usilovnou prací a bez použítí jakýchkoliv seo metod. Ano skutečně to jde. Moje opilecká eskapáda jakseozrat.info je také na seznamu první na slovní spojení jak se ožrat. Jenomže není to kvůli tomu že by to byl tak úžasný projekt, ale prostě protože se na tohle téma nedělají profesionální a konkurenci schopné projekty.

Jak SEO víceméně funguje zjistíte tím, že si pročtete webtrh.cz. Dozvíte se vše podstatné, co je k provozování dobrého SEO potřeba. Získáte 95% potřebných znalostí co potřebujete vědět. Těch zbylých 5% vás bude dělit od seo odborníků a profesionálu, kteří su účtují tisíce za zlepšení vašich pozic či různé audity webu. Ale pokud děláte projekty pro radost a pro sebe, nemáte nutnost bojovat s tvrdou konkurencí tak vám webtrh zaručeně pomůže jak předběhnout neprofesionální konkurenci.

Ale ať tu netlachám o ničem. Zkusme si říct co vlastně ti profesionálové dělají a co od nich můžeme získat. SEO není jen o vyhledávačích nebo optimalizaci stránky. Profesionální SEO by se nejlépe dalo charakterizovat jako internetový marketing, kde je kladen důraz na co nejvyšší efektivitu každé úpravy či změny. Když přijdete do nějaké profesionální SEO firmy, tak vaše stránky včetně reklamních aktivit jsou jako nesehraný orchestr plný amatérů.Úkolem SEO profesionálů je udělat z vašeho orchestru který nedokáže pořádně fungovat udělat světoznámou filharmonii. Ano přesně tohle dělají SEO firmy. Musí vyházet spoustu hudebníků, upravit jiné, nové přikoupit, vylepšit jejich vzhled, postavení v orchestru a upravit repertoár. Pak nastane dlouhé slaďování všech zúčastněných a po několika měsících kdy už celý orchestr hraje jako jeden muž je dosaženo výsledku. Profesionální SEO není totiž jen o úpravě stránek a nákupu zpětných odkazů, je to i o navržení reklamních kampaní v různých systémech, kde je kladen důraz na každé písmenko. Odkazy musí mít určitou formu, musí být na správných místech a to nejen formou odkazů ale i třeba placených článků. Vše musí sednout do naprostého detailu a doslova na hodinu přesně. Protože až koncert začne je nutné aby vše sedělo a bylo připravené na míru právě vašeho webu. Jsou to týdny příprav domlouvání smluv na reklamu a spoustu dalších věcí.

Teď vás určitě napadá, že takovéto věci musí stát desetiticíce. Inu pokud chcete profesionální výsledek tak je nutné za něj zaplatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Dílčí SEO úspěchy aneb jak si zvednout ego“

  1. Ano souhlasím s Milanem, dáváš dohromady dva pojmy SEO a SEM. Jinak popravdě řečeno kolik firem toto dělá až na tak profesionální úrovni?

  2. Přirovnání k orchestru se mi líbí. Ale s tím webtrhem s tebou souhlasím tak do poloviny – často se tam objevují nesmysly (hlavně poslední dobou).

  3. Myslím že si to vystihl dobře, a je stále lepší zaměňovat SEO za SEM, nežli technické SEO za kompletní SEO což dělá cca 90% “odborníků”

  4. Problém ovšem je, že zdaleka ne každá firma poskytující SEO služby za desetitisíce korun opravdu udělá sladěný orchestr a ne jen jen tisíce zpětných odkazů…jenže kdo to má poznat..:(

  5. Jak poznat, kdo dělá kvalitu? Reference reference reference. Podívat se na stránky, které uvádějí jako reference, jak konkurenční prostředí je na dané téma a vyhledávací termíny.

    Myslím, že to bylo dokonce na webtrhu. Někdo psal, že nejlepší SEO je unikátní a kvalitní obsah. S tím musím souhlasit. Kvalitnímu obsahu přibývají odkazy přirozeně.

Komentáře nejsou povoleny.