Kdy má dvouslovná doména cenu

Občas určitě přemýšlíte jestli má cenu koupit zajímavou dvouslovnou doménu, ale přeci jen váháte, protože dvouslovné domény se prodáavjí daleko hůře než jednoslovné. Jsou ovšem výjimky.

Dvě slova = jedno slovo

Za určitých okolností můžou dvě slova znamenat označení jednoho produktu nebo služby. Příkladem je například dárkový koš. Obě slova označují jeden produkt. Dalším příkladem je cestovní kancelář, reklamní agentura, investiční fond. Vždy se musíte zeptat jestli by dané slovo nešlo říct jedním slovem, pokud ano, které se víc používá. Cestovní kancelář vs Cestovka, které má asi větší hodnotu? Stejně to platí i o zažitých termínech jako rychlá pujčka atd.

Přídavné jméno není vždy na škodu

Častým problémem při koupi domény je, že podlehneme vlastnímu stupňování emocí k tomu jaké super jméno jsme našli. Druhý den zjistíme že naše nová nejlepsipriklad.cz už není nejlepší nápad. I v tomto případě jsou ale výjimky. Stačí se zaměřit na to co lidi zajímá a zrovna to hledají. Příkladem můžou být levnezajezdy. Myslím že nikdo z nás nepochybuje o hodnotě takové domény.

e i a podobná havěť

Má cenu dávat před slovo e nebo i? Podle mě dobré na vybudování značky u termínu ke kterým se hodí. e = elektronický, i = internetový. Vždyť i samotný eShop má v sobě toto legendární e. Ale myslím že u toho by mělo zůstat. Takže registrovat věci jako ePes má cenu pouze v případě že k dané doméně máte připravený i projekt například nového firewallu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup