Kolik stojí typo doména youtuube.com?

V poslední době se i u nás objevují různé typo domény k známím webům. Ovšem s cenou je to trochu těžší. Jak jí určit? Jakou má doména budoucnost? Návštěvnost? Využitelnost?

Dneska jsem procházel nové příspěvky na namepros.com a našel tam jednoho domainera, který prodává doménu youtuube.com. Jedná se o klasickou typo doménu, tedy těžící z překlepu a neopatrnosti návštěvníků. Celou aukci můžete shlédnout zde:

http://www.namepros.com/domain-names-with-traffic-stats/507899-youtuube-dot-com-2-000-visit.html

Když so to shrneme. Doména má přes 2K lidí den a průměrný zisk se bude pohybovat kolem 3 EUR/dem, což je opravdu super a majitel si může gratulovat. V současné době je její cena na 6,050 USD což odpovídá zhruba 4100 EUR. Takže hodnota je na 45 násobku měsíčního zisku.

U českých typo domén to bude těžší. Osobně nějaké mám a v současné době na nich testuje Ahyde svůj super tajný projekt na parkování domén, s tajným názvem Oblast 52, kde se budou dát supertajně parkovat domény i s českým trafikem. No doufám že to dokončí co nejdřív, protože na zahraničním parkingu si české domény zrovna dvakrát dobře nevedou.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 Comments

  • Pepe

    Je tam podla teba priestor na rast navstevnosti/zisku do buducosti? Mne to pripada ako hodne prehnana cena, sice ju urcil trh, ale mnoho ludi hnali ku kupe skor emocie si myslim.

    (0)
  • admin

    Podle mě tam není nic. Navíc hrozí TM problém. Ale jsou lidi, kteří dokáží na takové doméně vydělat velké peníze než to někomu začne vadit.

    (0)

Comments are closed.