Nová doména .me je za dveřmi

dot_me.gifUž to nebude dlouho trvat a každý domainer si bude mít možnost zaregistrovat novou TLD .me. O této doméně jsem už psal na 404m.com dříve. Takže si to shrneme. .me je ccTLD (county code top level domain) Černé hory. Už od začátku byla koncipována pro širokou veřejnost a tak asi nikoho nepřekvapí, že narozdíl od velkého počtu ccTLD je možné, aby si jí zaregistroval kdokoliv. Ostatně o tom je i kampaň a slogany na stránkách registrátorů (.Me is about you!). Dokonce na stránkách nic.me nás nabádají k různým domain hackům (více o pojmu domain hack) – Contact.me, fly.me nebo drive.me. Ovšem hned o řádek níže nás zase pěkně usadí, že právě tyto domény jsou určené k takzvané premium aukci. Ostatně není nic nového, že právě .me doména má doposud nejdelší seznam rezervovaných slov, které budou v budoucnu vydraženy zřejmě za nemalé peníze.

Doména .me ale není jen lákaldlem pro anglicky mluvící země. Pěkné domain hacky pujdou udělat i v českém jazyce. Takže právě teď vám hlavou určitě prošlo několik neslušných slovíček s koncovkou .me alias mě. No myslím, že máme jasno a můžeme se podívat na potenciál této nové TLD.

Začneme cenou, kterou odhaduje (?) například společnost godaddy.com na 19.99USD na 2 roky. Když použijeme nějaké ty slevové kódy můžeme se v pohodě dostat na nějakých 16USD tj. 8USD/rok. To už nění špatné. V minulosti se spíše ukázalo, že nižší cena, nebo zaváděcí minipoplatek doméně spíše uškodil (.info). Celá příprava a příchod této nové domény byl trochu v pozadí dění, kvůli toliko opěvované .asia doméně, která v konečném důsledku dopadla jak dopadla. Jen velmi málo velkých domainerů (spíše už společností) investovalo do .asia. Proslíchá se, že si šetří finance právě na .me domény. Při landrush registraci (předregistrace pro držitele TM a firem) byl dán požadavek na 30,000 kousků .me domén, což už samo o sobě o něčem svěčí. Pokud se budeme držet klasického o čem se nemluví na tom se dá vydělat nejvíc, aneb nikdo nám neprozradí svoje know-how, vypadá to, že .me doména má naději na úspěch. Osobně se na 17.7, kdy bude oficiálně zahájená registrace .me domén, těším a připravuju se utratit nějaký ten dolar za zajímavou .me doménu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Nová doména .me je za dveřmi“

  1. ach jaj, my slovaci mame neake to zapadnute .ma o ktorom ani lisky nevedia kde sa da regnut :D

  2. Co jsem tak zkousel anglicky slova, vsechny “lepsi” smysluplny jsou uz obsazeny jako premium name.
    Vetsina neslusnych slovicek (ceskych) maji volne alternativy v generickych domenach, anglicky jsou opet premium..Nevim nevim, asi .me necham bejt :)

  3. Estimated initial pricing will be $19.99/yr (Two year minimum registration required)

    takze jako trosku drazsi .cz domeny ;-)

Komentáře nejsou povoleny.