Keyword stuffing

Keyword stuffing je black hat metoda, která má ovlivnit výsledky stránky ve vyhledávání. Klasická forma spočívá v nadměrném užívání klíčových slov v textu. Výsledný text je pak špatně čitelný a nepřináší návštěvníkovi užitek. Což je důvod pro penalizaci.

Keyword stuffing v české republice je trochu obtížnější než v angličtině. SEO šamani totiž ve většině případů potřebují první pád a množné číslo. Lidé totiž vyhledávají převážně slovní spojení v množném čísle. Text na stránce je naopak v jednotném čísle a různých pádech. Bohatost češtiny pak vede k tomu, že je text špatně čitelný. Někteří na to rovnou rezignují a píšou nesmyslné věty, hlavně aby tam klíčová spojení byla.

Vyhledávače chtějí pro své uživatelé to nejlepší. Keyword stuffing je tak považován za black hat seo metodu a vede k penalizaci. Při větším rozsahu rovnou k banu celého webu. Dbejte proto na své texty. Snažte se psát pro lidi. Pokud se vám nedaří nacpat do článku vhodná slovní spojení, můžete je umístit pod článek formou štítků, klíčových slov atd.

 

Napsat komentář