WEDOS a Pojištění.cz spustili pojištění domény

Před pár dny se na sociálních sítích objevila informace, že Pojištění.cz a WEDOS spustili novou příplatkovou službu k doménám .cz – Pojištění domény. Nebojte nejedná se o “garantované prodloužení domény” anebo něco podobného, ale o skutečné pojištění “digitálního majetku”. Celou službu v podstatě nabízí pojišťovna Slavia. Jen je exkluzivní pro WEDOS a Pojištení.cz.

První zmínka o nové službě pojištění domény na Twitter.
První zmínka o nové službě pojištění domény na Twitter.

Skutečné pojištění domény proti krádeži?

V první řade jedná se o skutečné pojištění domény .cz proti krádeži, respektive technické odcizení domény. Je nabízeno ve dvou tarifech s horním omezením na 1M anebo 3M CZK. Pokud vám tedy ukradnou doménu, tak můžete získat až tuto částku.

Na peníze máte nárok, pokud nedojde k vrácení domény do 30 dnů od nahlášení pojistné události, v případě zemí mimo EU je to 180 dnů.

Zkouším si reálně představit za jakých okolností by tato situace mohla nastat. Muselo by se jednat o nějaký sporný případ, kdy by u domény došlo k blokaci změny vlastníka a to se protáhlo na 30 dnů.

Možná by pod to spadal i případ, kdy doména bude zrušena (a) zablokována. Přeci jen měli jsme tu celkem zajímavý precedent se zrušením dezinformačních webů, kdy několik měsíců u nich nebyly funkční DNS. Stát se může do budoucna cokoliv.

Těžko zatím hodnotit. Uvidíme kolik bude po prvním roce reálných případů a kolik v průměru za svou doménu postižení dostanu.

Zajímavé právní služby

K dražší variantě za 1250 Kč (akční cena) jsou právní služby v rozsahu 1 hodiny ročně. Mezi ně patří například:

 • Spory o držení domény
 • Zneužití jména/ochranné známky v doméně
 • Cybersquatting, domain grabbing, typosquatting
 • Převod a prodej domény
 • Dědické řízení ve vztahu k držení domény
 • Zajištění, zablokování domény z rozhodnutí státních orgánů
 • Odebrání domény ze zákona

Kompletní seznam je na pojisteni.cz/domeny

Za 1250 Kč podle mě naprosto super. Právník se zaměřením na domény na telefonu, který poradí co dělat, případně by něco sepsal za takovouto cenu, to mi přijde jako velmi dobrý bonus. Vlastně si říkám, že by se to pomalu vyplatilo jen kvůli tomuto :)

Řekl bych že každý kdo podniká a má úspěšný projekt na známější doméně, se za ty roky s něčím výše uvedeným setkal. Často nemá cenu se dohadovat, vyhrožovat atd. Většinou to ukončí až dopis od právníka.

Fajn je určitě i nějaká smlouva o převodu anebo to dědické řízení.

Odebrání (omezení) domény ze zákona se může přihodit také. Správně právně zareagovat je základ.

Závěr

Službu jsem prozatím nevyužil, takže těžko hodnotit. Mít eshop anebo nějakou důležitou firemní doménu, tak do toho jdu. Ta právní asistence je tam zajímavá. Když se něco hodně pokazí, tak mít jistotu že něco dostanu také nezní špatně.

Hlavně jsem ale rád, že někdo rozjíždí takovéto služby. Pokud se pojištění domény ujme třeba přijde i pojištění webů atd.

Mimochodem zajímavá je i affiliate provize 20 %, kterou je možné prodejem těchto služeb získat. Stačí se registrovat do wedos.as.

Zdroje:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 Replies to “WEDOS a Pojištění.cz spustili pojištění domény”

  1. Doporučuji přečíst článek. Uzamčení domény nepomůže s doménovými spory, odebráním domény ze zákona, zablokování domény, dědickým řízením atd. Prostě ty právní služby se hodí.
   Navíc CZ NIC před pád měsíci zablokoval třeba dezinformační weby na žádost vlády. Použil přitom celkem sporné pravidlo. Tohle je pojistka i proti tomu.
   Jasně není to služba pro můj blog anebo pro tebe pokud už v doménách jsi nějakou dobu, ale běžný člověk, co má eshop, za to bude rád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.