IZ.com prodána za 625K USD

Před pár dny byl potvrzen prodej dvouznakové .com domény IZ.com za 625K USD. Kupcem je známý registrátor domén a poskytovatel hostingu Namecheap. Mělo by se jednat o první oficiálně prodanou dvouznakovou doménu za tento rok. Poslední podobná doména se prodala před více jak rokem. Jednalo se o OA.com a cena byla 554K EUR.

Namecheap potvrdil koupi domény společně s Poke.com za 150K USD. Prozatím jsou na nich parkovací stránky, ale Namecheap je chce v budoucnu využít. Jak získali IZ.com není známo, ale poke.com byla koupena přes SEDO.

Namecheap má ve svém portfóliu více zajímavých kousků, například Cluster.com, Visual.com, Spaceship.com anebo Validation.com. Trochu otázkou je proč je kupuje. Například GoDaddy kupuje zajímavé domény ve velkém a má je na prodej. Jejich portfólio začátkem roku 2020 čítalo 350 tisíc domén a účetní hodnota byla 148,1M USD. Pro akreditovaného registrátora velikosti Namecheap může být vlastní doménové portfólio zajímavou investicí. Mají dostatek dat o doménách, vlastnících a případně je mohou i chytat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář