Příběh za prodejem domény wisdom.com za 475K USD

Uživatelů Reddit, vystupující pod přezdívkou MysticKrewe, se podělil o svůj příběh s doménou wisdom.com, kterou prodal za 475K USD.

V devadesátých letech se MysticKrewe ujal psa svých přátel, kteří opustili město. Pes se mu už od začátku velice líbil a udělal na něj velký dojem, ačkoliv v té době domácího mazlíčka ani nechtěl.  Byl to úžasný pes, super chytrý, kříženec černého labradora a pitbulla. Právě kvůli tomu, že byl chytrý jej pojmenoval “wisdom” (moudrost).

Několik let poté jej využil jako maskota pro své nahrávací studio. Dokonce si registroval doménu wisdom.com. O pár let později pes zemřel. Pro MysticKrewe to bylo zdrcující a na mnoho let upadl do depresí. O doménu se však staral dál, ačkoliv s ní neměl spojený žádný projekt. Během těchto let dostával pravidelně nabídky na odkup domény, ale vždy je odmítal. Doménu bral jako poctu svému ztracenému nejlepšímu příteli.

Pak přišel rok 2000 a s ním i dot-com bublina. Objevila se velká poptávka po doménách. Na trh vstupovali nové společnosti lačné po doménách. Hned několik skupin tlačilo na MysticKrewe, aby doménu prodal a neustále navyšovali svou nabídku. Částky se vyšplhaly na hodnotu, kterou MysticKrewe označil za “life changing” (takové které změní život). To už nešlo ignorovat.

Původně získal wisdom.com za nic. V začátcích Internetu nestály domény nic. Stačilo vyplnit ty správné papíry. Údajně by nikdy za doménu nemusel zaplatit žádné peníze za prodloužení, pokud by jeho sysadmin neudělal u domény nějakou změnu, jejíž součástí byla i změna smluvních podmínek. V tomto případě by 475K byl čistý zisk. Ovšem náklady na doménu se během těch několika let vyšplhali na stovky dolarů. Stále to však byl významný neočekávaný zisk, který mu umožnil získat peníze pro vytvoření další cool komunity pro úžasné lidi.

MysticKrewe stále žasne nad tím, že jeho malý pes Wisdom, mu tolik let poté daroval tak velký dárek a je odhodlaný tyto peníze využít pro dobrou věc. Využil peníze a vytvořil speciální prostor, kterým je makerspace (místo kde jsou k dispozici nástroje jako 3D tiskárna, audio/video editační nástroje, počítače anebo různé nástroje pro umění) a klub pomáhající ostatním.

Závěr

Příběh bohužel nedokáži ověřit. Doména wisdom.com se skutečně prodala začátkem roku 2003 za 475K USD. Přišel mi však zajímavý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář