Jak dobrá taktika vyjednávání proměnila 3K USD nabídku za doménu na 26K USD prodej

Dneska jsem našel celkem zajímavý post na Namepros. Jeden z uživatelů se podělil o svůj příběh prodeje domény. Myslím si že použil celkem hezkou taktiku.

 

Doména kterou jsem prodal je Quaestor.com. Podle data vytvoření je nejstarší jakou jsem kdy vlastnil a prodal. Byla registrována v roce 1994, ale já jsem jí získal v roce 2018 na GoDaddy aukci za 1.100 USD.

Poptávka přišla přes Uniregistry. Odpověděl jsem na nabídkou prodeje za 26.888 USD.  Protinábídka kupce byla 3.000 USD. Poté co jsme si vyměnili několik emailů a žádosti zdali bychom se nějak nepřiblížili k mnou nabízené ceně, kupec přehodnotil svou nabídku a navrhl cenu 6.000 USD.

Po další komunikaci jsem mu sdělil, že čekám nabídku přes 20.000 USD, abychom mohli dále vyjednávat.

Když se neozýval poslal jsem mu finální cenu 25.000 USD, s tím že platí jen 7 dní. Kupec se ozval v srpnu, což už bylo po 7 denní lhůtě s nabídnou 10K USD.

Ze strany kupce přišla finální nabídka v říjnu a to 15.000 USD. Tu jsem odmítl a sdělil mu, že cena je zpět na 26.888 USD, což byla validní nabídka, protože cena 25.000 USD platila jen 7 dní.

Opět se kupec odmlčel a to až do listopadu, kdy se mě zeptal jestli mám zájem ještě vyjednávat.

Mezitím (během více jak měsíce, než se ozval) jsem navýšil cenu domény ve všech aukcích, kde byla zveřejněna z 26.888 USD na 29.888 USD. To jsem sdělil i kupci, že cena narostla, ovšem pokud má o doménu zájem tak do konce listopadu mu jí prodám za 26.000 USD.

Kupec okamžitě souhlasil a prodej jsme uskutečnili přes SEDO escrow. Náklady hradil kupující.

V jednu chvíli byla nabídka k prodeji 25.000 USD ale nakonec se prodala doména za 26.000 USD stejnému kupci. Pokaždé musíte chytnout nabídku ve správný čas, ale nikdy si nejste jistí jaký čas je správný. Učíme se z našich zkušeností i zkušeností ostatních. Nejlepší co můžeme udělat je pořád se učit a zlepšovat se.

Jedná se o volný překlad. Anglický originál najdete na:

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Jak dobrá taktika vyjednávání proměnila 3K USD nabídku za doménu na 26K USD prodej“

  1. Prodejce narazil na hejla, jakému není rovno. Jaký se objeví jednou za milión let.

    Kupec právě získal životní zkušenost. Velice drahou, špatnou, ale pokud mu to pomůže vyhnout se podobným nesmyslům v budoucnu, možná se to nakonec zúročí.

    Škola života je drahá.

    Odpovědět

Napsat komentář