Jakou návštěvnost mají překlepové domény gmail.com?

Překlepové domény byly před lety celkem slušný byznys. Sám jsem jich vlastnil několik desítek a nějaký ten dolar za měsíc vydělaly. Ovšem přemýšleli jste někdy nad tím, jak na tom jsou opravdové top překlepovky. Třeba k nejpoužívanější emailové službě na světě gmail.com? Mám tu pro vás příběh dvou, jejíchž majitelé na nich nechtěli vydělat.

Gail.com

Chybějící písmena jsou nejznámější formou překlepových domén. To je i případ gail.com. Tuto překlepovku nevlastní žádný spekulant. Majitelka jí dostala od svého manžela jako dárek v roce 1996. Počet zobrazení bylo v roce 2015 (ne)uvěřitelných 1.836.039, což je v přepočtu nějakých 153 tisíc za měsíc neboli 5.030 za den. 83 % z toho byly unikátní IP adresy.

Je zajímavé že na doménu směřuje až 1,2 milionů emailů za týden, u kterých se odesilatelů přepsali. To jen ukazuje jakou mocnou zbraní na získávání informací mohou být překlepové domény.

Doménu zkusila přes arbitráž získat brazilská firma v roce 2006, ale neuspěla.

Majitelka nemá v úmyslu na doméně vydělávat ani jí prodat. Na doméně je jen jeden malý banner, který patří EFF (Electronic Frontier Foundation), což je organizace na ochranu soukromí, svobodu slova a inovací.

Gamil.com

Další oblíbená překlepovka jsou prohozená písmena, což je i gamil.com. Majitelem je Gamil Design, Inc. společnost zabývající se grafickým designem. Gamil znamená pohledný v arabštině. Doménu si zaregistrovali v roce 1998. Oblíbená Google služba byla spuštěna až v roce 2004 a pro veřejnost otevřena v roce 2007.

Zakladatel společnosti Aly Khalifa si v roce 2007 všiml zvláštního nárůstu návštěvnosti, který činil více jak milion lidí za měsíc. Na stránku umístili varování:

“You may have arrived here by misspelling Gmail. We understand. Typing fast is not our strongest skill. But since you’ve typed your way here, let’s share.”

“Mohli jste se sem dostat přepsáním Gmail. Chápeme to. Psát rychle není naší silnou dovedností. Ale když už jste se sem přepsali, tak se podělme.”

Na doméně nikdy nebyl žádný obsah, který by mátl návštěvníky. V databází UDRP není žádný záznam o arbitráži.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup