Tucows koupil Ascio

Tucows je velká telekomunikační společnost s obratem 190M USD, která se zaměřuje i na registraci domén. V současné době je dvojkou na trhu za GoDaddy. Má pod sebou Hover, eNom a  OpenSRS. Ty prodávají své služby menším registrátorům. Mimo registraci domén ještě poskytuje připojení k internetu.

Ke stávajícím registrátorům teď přidala i společnost Ascio Technologies, kterou koupila od CSC za 29,44M USD. Ascio je registrátorem celkem 1,8M domén prostřednictvím 600 subregistrátorů. Mimochodem mezi ně patří i česká společnost Wedos Internet, a.s.. Ascio má velmi silné postavení v Evropě. Sídlo společnosti je Dánsku a kanceláře má v Německu. Ve svém portfóliu TLD má i hodně ccTLD, což Tucows umožní rozšířit svou celosvětovou nabídku. Podle jejich stránek jsou akreditovaným registrátorem více jak 200 TLD.

Závěr

Krom Wedos nevím kteří další registrátoři u nás Ascio využívají. Žádný seznam jsem nenašel. V každém případě by spolupráce s Tucows mohla přinést do jejich nabídky další TLD. Na druhou stranu krom nTLD asi není moc o co stát a ty už zde prodává skoro každý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Tucows koupil Ascio“

 1. Od te doby co koupili Enom, prevadim vsechny domeny pryc. Je to prilis drahe.
  OpenSRS patril mezi prvni, ale cenove je nezajimavy.

  Odpovědět
 2. Podle PDF na webu mají 2,5M+ domén. Těch 1,8 se mi zdá fakt málo a ta cena pak vysoká. Je fakt, že mají plno firem a domény mají jedny z nejdražších. Takže těch $10 za doménu může odpovídat.
  Před 15 lety prakticky všichni hosteři a registrátoři CZ a SK nakupovali u Ascia. S příchodem konkurence se uteklo kvůli cenám a už se sem zpět nikdy nedostali.
  A Wedos je má, protože se jim od nich nechce přetahovat tolik domén a nemění zběsile API ;)
  Jo a Active24 u nich bere většinu domén, protože matka …

  Mimochodem ta cena je na € stejná jako nákup SK.NIC :D

  Odpovědět

Napsat komentář