Kolik vydělá sociálním sítím jeden uživatel

Celkem zajímavá čísla se objevila na Search Engine Journal. Na základě veřejných účetních uzávěrek a počtu aktivních uživatelů spočítali, kolik vydělá, která sociální síť na jednom uživateli.

Řešil se hlavně Reddit. Tato sociální síť začíná být stále více v hledáčku, protože aktivních uživatelů přibývá a ti tvoří zajímavý obsah. Sám musím přiznat, že hodně informací a námětů na články čerpám právě z Reddit. Navíc podle oficiálních zpráv tvoří více jak polovinu uživatelé ve věku 18 – 24, což je špatně dosažitelná demografická skupina.

V současné době by měla mít 330M aktivních uživatelů a roční výnos 100M USD. Takže na jednoho aktivního uživatele připadá 0,3 USD ročně. To je v porovnání s dalšími hodně málo a ukazuje to zatím buď na to, že Reddit neumí monetizovat anebo se do toho moc nehrne.

Dále je tu Snapchat. Ten za jednoho uživatele získá 2,09 USD ročně.

Na druhém místě je největší sociální síť světa Facebook. Ta neustále vymýšlí jak dostat k uživateli reklamu. Se svými 2,32 miliardami uživateli vhodná reklama může také změnit svět. K tomuto tématu doporučuji kouknout na film Brexit, už dlouho jsem neviděl tak zajímavý film, který pěkně nastínil jak mocné jsou sociální sítě, protože sahají tam, kam se běžná média nedostanou. Ovšem měnit svět je pěkně drahé. Facebook má z jednoho uživatele 7,37 USD ročně.

Nejvíce z velkých sociálních sítí dostane z uživatele překvapivě Twitter, o kterém se pořád píše, že neví jak monetizovat. Má 321M aktivních uživatelů a ročně jednoho promění na 9,48 USD. Nutno podotknout, že reklamy na Twitter minimálně na mě fungují. Jak je najdete uprostřed feedu, tak občas vás zmatou. Stačí pak, aby vás nabídka oslovila a už kliknete. Minulý rok jsem určitě na FB reklamu neklikl, ale na Twitter co si vzpomínám tak 3x. Jednou na účet zpravodajství, který jsem si přidal do sledování, pak na Google reklamu o článku 13 a to další byla nějaká SEO studie.

Závěr

Tak co říkáte těm číslům? Moc anebo málo? ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Kolik vydělá sociálním sítím jeden uživatel“

  1. Krásný důkaz, jak je český rybník malý až nezajímavý. U Redditu máš chybu v čísle 330 uživatelů…

    0,3USD tj přes 6kč je krásný výsledek na české poměry. Nevím jaké máš zkušenosti ty, ale já se pobybuji na nízkých halířích. Kdyby se mi to povedlo nasadit na poměry Redditu tak už jsem dávno na Maledivách. Takhle se mám stále co otáček a hledám nové cesty/projekty. :)

  2. Ono ale asi záleží jak kde. Myslím v jaké zemi a jaka sociální sít. Například facebook vydělává hlavně na reklamách. Marketing sociálních sítí je hodně velký byznys, ale o twitteru jsme to nevěděl díky za info :)

Komentáře nejsou povoleny.