Calculator.com prodána za 250.899 USD na SEDO

Doména Calculator.com byla prodán přes aukční server SEDO za 250.899 USD. Jedná se o velice zajímavou doménu. Různé kalkulátory či početní tabulky se dají poměrně jednoduše udělat a pokud dokážou zaujmout, tak jsou stabilním zdrojem návštěvnosti.

Je to celkem paradox. Pokud se učíte PHP, JavaScript anebo jiný programovací jazyk tak první co se naučíte je tvořit různé kalkulátory. Přitom právě kalkulátory jsou velkým potenciálem pro MFA. Ano MFA – Made for Ads. Zatímco ostatní tvoří obsahové MFAčka, které stahují návštěvnost z vyhledávač na klíčové slova, jiní zkouší vytvořit různé kalkulátory, ty se naopak spíše propagují přes sociální sítě. I když z trochou snahy není problém ke kalkulátoru vytvořit dostatek textu. Takže stačí základy programování a máte nesmrtelné, navíc užitečné MFA :)

Ale vraťme se zpět k doméně Calculator.com, Cena 250.899 USD je zajímavá. Ovšem otázkou je jestli by jako u její podobným byl největší potenciál v prodeji zboží. Když si představíte doménu lightbulbs.com tak na ní určitě dobře půjde prodej žárovek, ale platí to i pro calculator.com? Opravdu jsou stolní kalkulačky ten skutečně finální obsah? Osobně si myslím že nikoliv.

U domény si musíte položit otázku jestli za ní vidíte zboží anebo službu. Často totiž služba může mít daleko větší potenciál než produkt, zvláště když se bavíme o internetu. Například knížka sama o osobě je prostě knížka, ale když jí spojíte s internetem vznikne ebook s možností aktualizace či rozšíření obsahu. Prostě internet může vytvořit z něčeho offline zajímavou službu online. Dalším příkladem může být třeba video a jejich přehrávání online . Než jsem poznal YouTube ani jsem netušil že jej potřebuji :)

Myslím si že Calculator.com patří mezi ně. Neměl by skončit u stolních kalkulaček ale u něčeho většího. Teď nemám na mysli online kalkulátory, ale ještě něco dál. Žijeme v  budoucnosti, tak proč by  nám třeba nemohl spočítat libovolný příklad z fotky? Věřím že spousta studentů by si zaplatila i prémiovou verzi co ukáže postup ;)

Ale tím to nekončí. Jak cool by bylo mít kalkulačku napojenou na data ve vlastní databázi, třeba účetnictví. Pak by stačilo přes kameru na mobilu načíst formuláře FU, sociálky anebo zdravotní pojišťovny a aplikace by vám je vyplnila :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup