Kush.com prodána za 500K USD

Doménový broker Dave Evanson ze společnosti SEDO oznámil na Twitter, že úspěšně zprostředkoval prodej domény Kush.com za 500K USD.

Původně na doméně byl web spojený s nemovitostmi, který vlastnil pán s příjmením Kush. Ten však zemřel a doménu zdědila manželka. Ta se jí rozhodla prodat přes SEDO.

Kush, celým názvem Hindu Kush, je odrůda marihuany, která je pojmenovaná podle pohoří Hindúkuš, odkud pochází. Tato odrůda se používá pro lékařské účely. Vypadá to že je celkem oblíbená, protože přímo doméně se věnoval v říjnu 2017 i online magazín zaměřená na marihuanu Merry Jane. Ten zjišťoval za kolik jí SEDO prodává a přišlo jim neuvěřitelné že to jsou 3M USD. V článku je doslova napsáno, že za cenu té domény byste si mohli pořídit 13 tisíc uncí (cca 368,5 Kg) OG Kush anebo 270 Kg Blackberry Kush. Přiznám se že představa, že by mi někdo zaplatil za doménu stovkami kilo hulení je úsměvná :)

V Merry Jane to ale nevzdali a zeptali se na cen kush.com člověka co se zabývá SEO, ten odhadl cenu na 100K – 250K. Pak se jim podařilo sehnat vyjádření i jednoho z nejznámějších domainerů. Michael Mann, řekl, že obě strany by byly šťastné za 500K USD. Doména podle něj má hodnotu protože zůstane relevantní navždy. Navíc má jen 4 znaky, takže se dobře zapamatuje a v tomto případě i vyslovuje.

Je celkem síla že se trefil :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup