AdSense – jak rychle se zobrazují reklamy na nových stránkách

Dneska jsem na Webtrhu našel zajímavou otázku – Když publikuji novou stránku, jak rychle se na ní zobrazuje reklama AdSense a jestli se to dá urychlit.

Takže vezmeme to pěkně postupně. Po umístění kódu AdSense se na celém webu nezobrazuje reklama hned. Podle druhu plochy to může trvat i několik desítek minut, než se začnou zobrazovat první reklamy. Stalo se mi že to trvalo i hodiny. Ovšem jednalo se o úplně nový web, který ještě nebyl zaindexovaný ani Google.

To platí pro úplně nové weby s nově vytvořenou plochou. Pokud už máte na webu jednou umístěné kódy a tyto kódy se objeví na nových stránkách stejného webu, tak se reklama začne objevovat takřka ihned. Respektive se nejdříve objeví reklama cílená podle zájmu a následně podle obsahu.

Celý proces je postavený na interakci první imprese (zavolání serveru AdSense). Jakmile má stránka první impresi může se stát, že plocha je prázdná. Následně do cca 20 – 30 vteřin na stránku přijde takzvaný Mediabot. Ten se hlásí jako:

User-agent: Mediapartners-Google

Ten zjistí o čem se na stránce píše a začne se objevovat poměrně rychle reklama podle obsahu stránky. Ovšem pokud se více vyplatí reklama cílená podle zájmu, tak ta má přednost. AdSense resp. AdWords a partneři chtějí vydělávat a předpokládá se že i my. Protože z reklamy máme provize.

Ještě jedno upozornění. Pokud se obsah stránky změní, tak může trvat 1 – 2 týdny než se Mediabot vrátí a vše prověří. Minimální frekvence návštěv je týden.

Závěr

Pokud publikujete novou stránku (článek), tak jej nejdříve navštivte sami. Tím upozorníte Google ať pošle Mediabota. Pozor je třeba samozřejmě navštívit stránku bez doplňku na blokování reklamy ;)

Nevytvářejte neúplné články (anebo dle wikipedie takzvané pahýly), ke kterým bude mít Mediabot přístup. Pokud článek píšete na části, tak jej nechte ve formátu konceptu – bez přístupu botů. Rozhodně jej nepublikujte neúplný. Mediabot jde hlavně po novém obsahu a než se vrátí může to trvat týden.

Jestliže obsah generujete přes JavaScript, tak pozor na rozdíl od Googlebota, neumí mediabot volat kotvy (stranka.cz/#sekce). Ty zcela ignoruje. Snažte se tedy vše, co chcete aby bral v potaz vygenerovat naráz. Vyhněte se i technice postupného nahrávání – lazy loading.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup