Search Console (beta)

Search Console (beta)

Před pár dny mi přišla pozvánka do Google Search Console (beta). Popravdě moc extra možností se mi neotevřelo. Využít mohu jen přehledy o webu a nahrát sitemap. Co se týká samotného designu, tak je dělaný pro mobilní zařízení. Všechno je roztahovací a jde velmi rychle. Maximální množství výsledků v přehledech je pořád 999 a můžete se podívat do historie až do začátku indexace webu.

Nové grafy vychází designově i graficky ze stávajících. Ovšem jsou vyšší, takže na nich je lépe vidět každá odchylka.

Novinkou je možnost zobrazit si web za „Celou dobu jeho existence“, což je ve skutečnosti „jen“ 16 měsíců. U stávající Search Console se mi to povedlo jen do 90 dnů.

Porovnat jak si vede váš web v různých zemích umí i stávající Search Console, ovšem v beta verzi to vypadá lépe.

Oproti stávájící verzi vypisuje beta celou URL. V tabulce jsou pak výsledky přehlednější.

Závěr

Celkově hezčí a lákavější. Nějakou novou funkcionalitu jsem ale nenašel, tedy až na možnost zobrazit si na grafu větší časové období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Search Console (beta)“

  1. To väčšie časové obdobie sa veľmi zíde – veď 90 dní – je skoro nič :O. Dobre že to zvýšili. Mne zatiaľ pozvánka do novej search console na nejaké väčšie weby neprišla :O – iba na nejaké 5 a viac rokov staré MFAcka pri ktorých ajtak nie sú nejaké zaujímavé údaje. Som zvedavý ked to príde na všetky weby – nech sa ptm v tom riadnejšie môžem pošprtať.

  2. Uniklo mi to, nebo snad v nové verzi vůbec nejsou externí ani interní odkazy? Druhá věc, většinu těch statistik bych očekával přímo v Analytics ane takto rozděleně.

  3. u odkazu na pdf mi to pise:
    Odeslaná adresa URL vypadá jako falešná chyba 404

Komentáře nejsou povoleny.