Facebook bude ukazovat více příspěvků od přátel a méně obsahu ze stránek

Facebook se rozhodl že tento rok bude dávat lidi více dohromady, aby se mezi nimi mohlo rozvíjet přátelství. Myslí si, že to dokáže úpravou toho co uvidí. Do popředí by se tak měly dostat příspěvky u kterých se dá více diskutovat. Tajemný algoritmus bude vybírat příspěvky jako žádost o radu anebo doporučení, sdílené video u kterého se budete bavit s příteli. Prostě více interakcí mezi kamarády a blízkou rodinou.

Samozřejmě to znamená, že obsah stránek bude omezen. Je to přímo napsáno i v tiskové zprávě.

“We will also prioritize posts from friends and family over public content” – Budeme dávat přednost příspěvkům od přátel a rodiny před veřejným obsahem

“As we make these updates, Pages may see their reach, video watch time and referral traffic decrease.” – Jakmile uděláme tyto úpravy, dosah stránek, čas sledování videa a přístupy na web mohou být nižší.

Facebook doporučuje zaměřit se více na videa, protože ty se lidem více líbí a častěji je sdílejí. To je tak vše co má pro provozovatele firemních stránek.

Jak jistě uznáte, začíná být stále náročnější získat nějaké organické návštěvníky z Facebooku a bude hůře, respektive je hůře a hůře už nějakou tu dobu. Tedy pokud si neplatíte reklamu, to Facebook kašle na kamarády a rozvíjení přátelství. Reklama má své pevné místo a musí být vidět.

Navíc jak ukázal drsný test na Slovensku, kde Facebook úplně odstranil příspěvky stránek z feedu uživatelů, tak vlastně ani na samotné stránce zas tak moc nezáleží. Skutečnou návštěvnost přivádí influenceři – silní a vlivní uživatelé, kteří obsah dále sdílí. Ti budou s novým algoritmem zřejmě kompatibilní. Jejich příspěvky bude dávat dopředu, protože zajistí diskuzi.

Závěr

Na tiskovou zprávu Facebook jsem narazil dneska (resp. včera) no a víte jak vypadá právě teď můj Facebook? Nejvíce se teď diskutuje o volbách prezidenta a kontroverzním obsahu. Sem tam nějaký obrázek s “chytákem”, který vyřeší “jen pár lidí”, a proto se o to každý úspěšný řešitel musí podělit. Pak klasika velké události (děti, svatba, oslavy). Skutečnou diskuzi z toho vyvolává jen kontroverzní obsah. U těch ostatních hodíte jeden příspěvek anebo prostě like.

Když si dáte plánované změny dohromady s tím jak dopadl test na Slovensku, tak vlastně organické návštěvnosti budou vládnout influenceři, kteří rádi sdílí a komentují kontroverzní obsah. Jsou ochotni se pohádat kvůli svým názorům. Spousta lidí navíc jejich názory bude sdílet a tím se dostanou dále. Takovýto profil by mohl být celkem zajímavý obchodní artikl ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup