Doména MessengerKids.com registrována za 1,99 USD a prodaná za 20K USD

Na The Domains vyšel krátký ale zato zajímavý příběh domény MessengerKids.com. Doménu neprodala žádná velká společnost, broker ani známé eso doménového světa. Prostě běžný domainer, kterým může být každý z nás.

Většina velkých prodejů začíná koupí domény z aukce anebo od někoho jiného. Domainer pak vydělá na rozdílu cen. Mnoho lidí věří, že všechny dobré kousky jsou už rozebrány. Případně že už je pozdě začít, protože prošvihli dobu, kdy se dali registrovat/koupit hezké kousky za pakatel. Příběh MessengerKids.com však dokazuje že to není pravda…

Doména MessengerKids.com byla registrována na podzim v roce 2016 u netfirms.com za akční cenu 1,99 USD. Kupec zavolal v červnu 2017, zdali je doména na prodej. Prodejce vlastnil portfólio 3K domén a řekl že si ani není jistý jestli jí stále ještě vlastní. Poprosil tak kupce ať mu pošle dotaz ještě jednou na email i s nabídkou. Kupec se ozval až v září s nabídkou 20K USD. Prodána pak oficiálně říjnu 2017. Transfér proběhl přes Escrow. Hotovo to je celý příběh.

Když se tento prodej probíral na Namepros, tak byla spousta lidí překvapena že prodejce nedal protinabídku. Ten citoval Berkense, který říká že máte vždy dát protinabídku, i když vás nabízena cena doslova šokuje. Spousta lidí také tvrdí, že dát protinabídku zvyšuje i šanci na dokončení obchodu, protože kupec po vašem rychlém přikývnutí může mít výčitky, že to s nabídkou přehnal. A kdo ví, třeba si to může pak i rozmyslet. Prodejce se ztotožnil s hláškou z knihy hra o trůny “A fair bargain leaves both sides unhappy.”“Férová dohoda nechá obě strany nespokojené”.

V tomto případě však protistrana žádné výčitky neměla, protože to byl Facebook, který rozjížděl projekt Facebook’s Messenger Kids App.

A teď odpovězte do komentářů. Pokud byste koupili tuto doménu za 1,99 USD stejně jako prodejce a netušili, že Facebook něco plánuje a pak vám přišla nabídka na 20K USD od neznámého člověka, smlouvali byste?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 Replies to “Doména MessengerKids.com registrována za 1,99 USD a prodaná za 20K USD”

  1. Ne, respektive v tomto případě určitě ne, na druhou stranu kdybych věděl, že to je kupec z facebooku, tak v tom případě bych to zkusil dát na dvojnásobek.

  2. V tomto případě určitě ne. Ale jiné domény jsem buď usmlouval anebo neprodal. Dvě nebo tři stovky eur mě nevytrhnou, mám čas.

  3. ja nastreluju vzdy dvou a vice nasobek, a vetsinou se potkame nekde mezi, nebo skoncime na puvodni nabidce.

Comments are closed.