Facebook za 3Q měl příjmy z reklam 10,1 miliardy USD

Ze sociální sítě, u které nebylo jisté, jestli vůbec může vydělávat se nakonec stal stroj na peníze. Teď za 3 kvartál 2017 měl Facebook příjmy z reklam 10,1 miliardy USD. Pro mnoho lidé je Facebook ekvivalentem internetu. Dokonce jsou firmy, které ruší své webové stránky, protože jim prostě stačí Facebook.

Facebook má 2,06 miliardy uživatelů, z toho 1,37 miliardy se přihlašuje každý den. Samozřejmě je otázkou jestli se jedná o skutečného člověka anebo jen účet. Popravdě je to asi jedno, protože na nich Facebook stejně vydělává neskutečné peníze.

8,9 miliardy USD (cca 88 %) příjmů tvoří uživatelé přihlášení přes mobilní telefony. Facebooku mobilní uživatelé vydělali až o 56 % více než minulý rok. Neznamená to ale že by desktop nějak upadal. Oproti minulému kvartálu totiž na uživatelích s desktopem vydělal o 12 % více. Celkem tvoří příjmy z desktopu 1,2 miliardy USD.

Za nárůst příjmů může hned několik věcí. Jednak se zvýšil počet uživatelů, kteří jej používají každý den o 16 %. Právě oni mají na svědomí nárůst impresí reklam o 10 %. Dále jsou to nové reklamy, respektive nové reklamní plochy na FAcebook, na Instagram ve Stories feed, na domovské stránce Messenger a ve skupinách. Nesmíme také zapomenout na nově se objevující reklamy uprostřed přehrávaného videa. Nic z toho v Q3 2016 nebylo.

Průměrná cena za reklamu oproti minulému roku narostla o 35 %. Jen pro zajímavost, zatím se nikdy nestalo, že by průměrná cena za reklamu klesla. Prostě s každým kvartálem roste a Facebook se tak stává pro inzerenty nákladnější záležitostí. Přitom počet inzerentů roste. V Q3 jich bylo více jak 6 milionů. Pro srovnání v dubnu 2017 jich bylo 5 milionů.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Facebook za 3Q měl příjmy z reklam 10,1 miliardy USD“

  1. Reklama na FB porastie ešte raketovou rýchlosťou Gary Vaynerchuk má o tom zopár veľmi jednoznačných videí prečo. Jedným z dôvodov je napr. aj to že nejaké veľké firmy a spoločnosti ako cocacola apod. dávajú obrovské obrovské desiatky milionov dolárov na televíznu alebo bilboardovú alebo nejakú inú formu reklamy a stačí ked tieto veľké firmy iba o niekoľko stotín percent alebo jednotiek percent presunú svoje výdavky na reklamu aj do FB reklamy tak to s cenou za reklamu na FB veľmi razantne pohne nahor.

Komentáře nejsou povoleny.