aeci.cloud prodána za 10.234 USD

Tak tu máme jeden zajímavý potvrzený prodej domény přímo z Česka.  CEO společnosti Gransy s.r.o Jan Horak prodal doménu aeci.cloud jihoafrické firmě AECI Ltd za 10.234 USD (v přepočtu 222.425 CZK).

Když si Honza doménu pořídil zjistil, že má nestandardní návštěvnost. Jeho slovy měla: “Obrovský trafik na soubor s automatickou konfiguraci proxy v systemu.” Na parkingu přes tento soubor servíroval konfiguraci na jeho open public proxy. Pět dní po registraci mu pak přišel odkaz na stránku brokera, kde měl podat svou nabídku. Začal na 12,5K USD, protistrana nadhodila 200 USD. Licitování probíhalo zhruba 3x než se cena vyšplhala na 10.234 USD. Jak už bylo zmíněno, celý transfér šel přes brokera. Ten také zajistil převod domény přes Escrow (třetí strana, která nejdříve dostane peníze od kupce, prodejce pak převede doménu na kupce a nakonec Escrow převede peníze na prodejce).

Zeptal jsem se jej co si myslí o .cloud doménách obecně:

Nemuzu rict konkretne nic na .cloud – ale faktem je, ze jsem si vsiml ze se zacinaji tyto domeny hojne pouzivat i korporaci a obecne spolecnosti co maji vlastni interni cloudovy systemy.

Hozna se pochlubil ještě jedním prodejem a to domény budgetnik.com.ua. Měl na ní parkovací stránku s kontaktním formulářem. Přes něj je kontaktoval kupec. Vyměnili si pár emailů a dohodli se na ceně 1000 USD. Kupec tvrdil, že se jednalo o maximální nabídku. Nejednalo se o vysokou částku a tak firma nechtěla platit za Escrow, takže celá transakce vlastně proběhla “na dobré slovo”. Poslali peníze na účet a získali doménu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup