Zajímavé hlasování na YouTube

Před pár dny jsem narazil na podivnou formu reklamy na YouTube.  Měli jste v ní hlasovat, kterou reklamu jste v poslední době viděli.

YouTube se vás v přeskočitelné reklamě ptá:

Na které z následujících značek nebo produktů jste v poslední době viděli online videoreklamu?

Přiznám se, že jsem k tomu zatím nenašel více informací, ale opravdu mě to zaujalo. Tento druh průzkumu totiž dokáže pěkně ovlivnit povědomí o značce. Zkusil jsem projít jednotlivé produkty, jestli náhodou nemají stejného majitele, což se nepotvrdilo. Milka má Mondelez International, Rafaello patří Ferrero Rocher, Modré z nebe spadá pod Orion (Nestlé) a Merci vyrábí Storck.

Možná jsem se stal jen součástí experimentu jestli opravdu na reklamy koukám, popřípadě jestli mají nějaký efekt. Mou domácí síť také využívá více lidí, kteří YouTube sledují. Navíc se připojuji přes sdílenou IP. Třeba toto je jen snaha zjistit kolik unikátních lidí vlastně na reklamu kouká. Anebo to prostě bude jen průzkum jestli danou značku znám? Hmm…

Efektivita YouTube reklam

Co se týká YouTube reklam, tak na mě osobně mají vliv. Když v nich zahlédnu zajímavý trailer je zde celkem slušná šance, že půjdu na film do kina. Těžko odhadnout úspěšnost, ale tak z pěti trailerů co mě zaujmou jdu tak na jeden film. Většinou ne sám.

YouTube jako seznámení s produktem je také dobré. Nedávno jsem viděl reklamu na korektor anglického textu pro online podporu Grammarly a video jsem s nadšením dokoukal. Dokonce uvažoval, že by se mi něco takto pokročilého určitě hodilo pro češtinu.

Většinu reklam samozřejmě přeskakuji jakmile to jde (operátoři, zájezdy atd.). Co si tak pamatuji tak výslovně nepříjemné jsou nepřekročitelné reklamy. Jmenovitě třeba na samotný YouTube (něco na mix). Na YouTube většinou poslouchám hudbu a ten jejich mix byl hodně rušivý. Další byla reklamní kampaň jedné politické strany. To jsem přešel do nastavení reklam a hledal kde to zakážu. Alespoň jsem přitom udělal screenshot vývojářských nástrojů pro Chrome jak smazat reklamu v pravém sloupci. Ta se zobrazí společně s reklamou u videa. Ani nevím proč mě to tehdy tak naštvalo.

Závěr

To jsem se zase rozepsal :)

V každém případě pokud máte někdo nějaké informace k čemu ta anketa slouží, tak dejte vědět. Díky


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Zajímavé hlasování na YouTube“

Komentáře nejsou povoleny.