Wladassův archiv expirovaných domén

Wladass provozuje projekt monitoruju.net, jehož součástí je i databáze expirovaných .cz domén. Na svém blogu pravidelně dává zdarma ke stažení kompletní archivy se všemi expirovanými doménami za celý rok.

Včera vydal seznam expirovaných .cz domén za rok 2016. Je v něm celkem 56.795 kousků v XLS souboru. Dále v postu jsou odkazy i na starší archivy.

Jak archiv využít

Na rozdíl od mého projektu Doménový rejstřík Wladass zaznamenává všechny expirované .cz domény. Nachází se tak v něm to co neprošlo aukcemi. Většina hodnotných klíčových slov je rozebrána spekulanty, kteří na to mají automatizované nástroje. Ovšem pokud budujete podpůrné weby, tak tohle je vaše mapa k pokladu ;)

Z mých zkušeností se vyplatí hledat zvláště weby organizací a firem. Organizace mají často odkazy na vysoce autoritativních stránkách státních institucí. Firmy zase v reklamních článcích, referencích atd. Btw. pokud máte hroší kůži a smysl pro humor, tak zkuste doménu nějaké firmy, která měla spoustu negativní reklamy v médiích. Jsou to tuny odkazů v médiích a často hlavně bulváru. Jen se připravte na to, že vám budou chodit zajímavé emaily ;)

Kde domény testovat

Otestovat 56.795 domén není nic jednoduchého. Třeba s API zdarma od MoZ lze dát 1000 za den. Samozřejmě můžete si pořídit placený tarif. Výrazně však jde zredukovat seznam odstraněním domén, které jsou už registrované. To lze udělat několik způsoby. Například napíšete si skript, který bude zkoušet zdali odpoví server pokud zavoláte doménu anebo využijete API některého z registrátorů. Ty jsou však většinou taky limitovány.

Po stovkách lze také domény testovat u některých registrátorů přes jejich formuláře na hromadnou registraci. Umí to například Czechia anebo zahraniční GoDaddy. Desítky tisíc .cz domén takto ale neotestujete ;)

Na co se při testování zaměřit

Záleží co potřebujte. Pokud sháníte domény se zpětnými odkazy, tak zkuste MoZ a hledat domény s dobrým DA (domain authority). Hledejte 20+. Takovéto domény většinou mají dostatek zpětných odkazů. Mimochodem MoZ API dokáže na jeden dotaz vrátit jak DA tak i počet odkazů.

Jestli chcete zkusit najít nějaké zajímavé klíčové slovo, tak prostě dejte seznam do databáze a pak podle slovníku hledejte použitelné kousky. Na localhostu anebo VPS to zabere nějakou chvilku, ale s dobrým slovníkem můžete na nějaký ten zlatý nuget narazit.

Závěr

Dejte vědět jestli jste si nějaký hezký kousek v seznamu našli ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 Replies to “Wladassův archiv expirovaných domén”

  1. Drago co to čtenářům trošku usnadnit a dát zde skript který bude zkoušet zdali odpoví server pokud zavoláte doménu. Otázka napsaní 5 minut a myslím, že by ho využilo více lidí :)

    1. Nejdřív musím splnit slib a dát skript pro Seznam Webmaster. Pěkně popořadě :)

  2. Nedávno jsem testoval miliony expirovaných domén (cz, net, com, atp…) pomocí programu URL profiler. Díky tomu zjistíte o webu naprosto cokoliv. Je to však placené. Kdyby někdo chtěl, tak za nějakou odměnu poskytnu kód na premium. -> jan@neckar.cz

  3. Mne by spíš zajímala rada co je všechno potřeba ověřit a prověřit u takové domény.
    ulovil jsem DA37 PA34 MOZ 4.22 ale ve věcech penalizací a “historické zátěže” si nejsem jistý

Comments are closed.