Z vyhledávání Seznam zmizí náhledy

Vypadá to, že ze Seznamu zmiznou náhledy webů. Seznam tak přijde o svojí unikátnost, která pomáhala rozpoznat na jakém webu jsem to vlastně předtím byli, popřípadě pořádně zvýraznit vaše logo.

O chystané změně informoval Roman Dušek ze Seznamu. Tato změna budou součástí redesignu stránky s vyhledáváním. Seznam se k ní odhodlal po výsledcích A/B testování, které proběhlo na vzorku 5 % návštěvníků. Chce jít cestou moderních čistých webů. Místo náhledových obrázků uvidíme favicon. Nový design bychom mohli vidět už tento měsíc.

Předpokládám že do bude vypadat podobně jako mobilní verze vyhledávání.

Co to znamená?

Pokud se podíváme na současný design a odmyslíme si náhledové obrázky, tak více vynikne reklama na pravé straně. Samozřejmě otázkou je, jestli po redesignu bude v takové podobě jako teď. Uvolněním prostoru, které zabírají náhledové obrázky, také vznikne nový prostor, kterého je na běžném monitoru opravdu hodně. Mohli bychom se dočkat třeba delšího popisku (title, description)?

Závěr

No uvidíme s čím Seznam přijde. Třeba budeme příjemně překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Replies to “Z vyhledávání Seznam zmizí náhledy”

 1. Tak popravdě toho se hodně bojím, stále hodně běžných uživatelů, vyhledává pohledem a tedy vybírají podle obrázku který vidí a tolikrát se mi stalo, že změnou grafiky headeru do poutavější podoby se zvedla návštěvnost ze Seznamu.

 2. Napad by to byl dobry, kdyby Seznam:
  1) ukazoval spravne titles + descriptions k dane url (zobrazuje si tam co chce, nekdy i legal stuff ze zapati)
  2) Nemel ve vysledcich nesmysly, amaterske weby na prednich mistech nebo weby na shit domenach, subdomenach apod a ty na TOP cz domenach az nekde zatim.
  Preci jen, ten nahled uzivateli dost napovedel, napr. to, jestli je web optimalizovany a z nahledu hned poznal, jestli to ma profi grafiku a nebo ne a ma cenu na to kliknout a nebo to bude jen ztrata casu. Takhle z fav ikonky nic nepozna.

  V tom testovani jsem byl take, vadi mi, ze zmizel udaj o poctu archivovanych stran, kdyz clovek zadal site:.

 3. Náhledovým obrázkům u Seznamu jsem nikdy nefandila, a to z více důvodů, takže mně chybět nebudou. Vzhled webu není nejdůležitější, pokud na něm najdu hodnotné informace a je použitelný.
  Na druhou stranu favicony jsou ještě horší změna. Některé weby je nemají vůbec, jinde zůstává ikona CMS nebo provozovatele stránek a informační hodnota favicony narozdíl od náhledu webu je prakticky nulová.
  Víc by prospělo správné zobrazení meta description a rozhraní pro webmastery jako má Google, kde by bylo možné řešit problémy, které u Seznamu při indexaci nastanou.

 4. Mně také asi dva týdny běhaly na Seznamu jen favicony. Bylo to méně přehledné než nyní, favicon je nicneříkající a matoucí. Buď úplně vypustit a nebo ponechat v současné podobě. Ten experiment Seznamu mně osobně nesedí. Jiným může ovšem vyhovovat…

 5. Koukám teď na to a nevím jestli se mi nahrazení obázků faviconama líbí nebo ne..no uvidíme jaký to bude mít dopad

Comments are closed.