comScore hlásí výrazný nárůst času, který USA tráví na mobilních telefonech

comScore hlásí výrazný nárůst času, který USA tráví na mobilních telefonech

Společnost comScore zveřejnila zajímavé informace. Výrazně přibylo Američanů, kteří tráví více čas na mobilních telefonech. Čas strávený na mobilních telefonech se zvedl o 99% oproti roku 2013. Nárůst také hlásí tablety (+26%). Desktop naopak přišel o 8%.

U tabletů to však není tak výrazné. v roce 2014 sice došlo k velkému nárůstu, ovšem od té doby klesá. Tablety si tedy užily nějakou tu slávu, ale jejich podíl klesá na úkor chytrých telefonů.

comScore

comScore je Americká společnost, která se zabývá sběrem a zpracováním dat pro marketingové účely. Byla založena v roce 1999 a momentálně má přes 1200 zaměstnanců. Využívá monitorovací software, který si instaluje vybraná skupina uživatelů výměnou za určité benefity (bezpečnostní software zdarma, bezplatné úložiště, peníze anebo možnost vyhrát hodnotné ceny). Jejich software využívá přes 2 miliony lidí. Část uživatelů navíc musí vyplnit poměrně detailní osobní informace, takže má celkem slušný přehled. V oboru patří mezi největší a nejvýznamnější.

Něco na tom bude

Pořídit si pořádný datový balíček mě sice donutil až Pokémon GO, ale od té doby trávím na mobilu více času například na Twitter anebo čtením zpráv. Nejsem však sám, vidím to prakticky všude kolem sebe. Zajímavé ale je, že to daleko více ovlivňuje cena mobilních dat než přístroje. Chytrý mobil má dneska úplně každý, ale vhodný datový balíček je stále pro spoustu lidí, řekněme zbytečný.

K čemu to všechno

Řekněme že USA je v tomto napřed a časem to bude podobné i u nás. Jak rychle to bude, podle mě rozhodne právě cena dat. Jestli nějak výrazně poklesne a operátoři nasadí agresivní marketingové kampaně s možností „ochutnat“, tak věřím, že by šlo dosáhnout stavu, kdy desktop/notebook opravu bude minoritou. Resp. spíše pro hraní her, kancelářskou práci a v případě chytré domácnosti třeba i multimediální centrum.

Takže je třeba k tomu i přistupovat. Tedy klasika – responzivní a dobře odladěný design, dát pozor na bezpečnost a zapojit novinky – notifikace, aplikace atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup