V databázi Seznam.cz je až 2,5 miliardy stránek a 2 miliardy obrázků

Český vyhledávač Seznam.cz už u nás zřejmě nemá dominantní postavení na trhu, ale i přesto tvrdě bojuje s Google. Díky dokončení druhého sálu jeho nového datacentra Kokura získal prostor pro stovky nových serverů, které mu umožní uchovávat větší množství internetových stránek.

V roce 2014 měl v databázi 1,5 miliardy internetových stránek a miliardu obrázků. Díky novým serverů je to teď 2,5 miliardy internetových stránek a 2 miliardy obrázků, což je podstatný nárůst.

Z této databáze pak vybírá obsah do svého indexu. Neznamená to tedy, že právě teď je možné dohledat obsah na 2,5 miliardách stránek. V indexu je jen část z nich. Seznam však tuto masivní databázi potřebuje pro sledování chování internetu.

V každém případě na blogu Seznam.cz se můžeme dočíst, že navýšení počtu serverů otevřelo cestu k intenzivnějšímu procházení webových stránek a hledání nových. Údajně to můžeme pozorovat na zvýšené aktivitě SeznamBota. Má se zatím jednat o první krok k navýšení počtu stránek, ve kterých bude Seznam hledat odpovědi na dotazy uživatelů.

Můžeme tak doufat, že se současná situace zlepší a nové informace se budou, zvláště z menších webů, rychleji dostávat k uživateli. Popravdě občas to je opravdu utrpení dostat nový obsah do indexu Seznam. V porovnání s Google je Seznam opravdu pozadu. Zatímco Google dokáže u nově založeného blogu indexovat vše v nejhorším případě v řádech desítek minut, tak u Seznamu si počkáte i několik dnů. A přiznám se, že jsem nepřišel na spolehlivou metodu jak to zlepšit :/

No uvidíme, třeba se to zlepší a Seznam nás příjemně překvapí :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „V databázi Seznam.cz je až 2,5 miliardy stránek a 2 miliardy obrázků“

  1. Jako hezký ale reálně seznam.cz stejně moc lidí co znám nepoužívá… seznam.cz je skvělej pro starší lidi ale nevyhledal jsem na něm nic dobrý tři roky…

  2. Vcera me bloknul Struuudl a tak jsem sel najit na Seznam kolik dni mas domenu v karantene a pomalu jsem tu informaci nenasel a to je realne na stovkach webech. Fakt vysmech, mel jsem za to, ze jim to uz hleda..

  3. No ono jim to hledat trochu začínalo někdy koncem roku 2013, pak snad všechnu práci na vyhledávači vyhodili a nasadili cosi nového co už nenajde opravdu nic, pokud to nemá zaplacenou pozici ve firmách, to pak obsadíte prvních 5 pozic jak nic.

Komentáře nejsou povoleny.