V databázi Seznam.cz je až 2,5 miliardy stránek a 2 miliardy obrázků

Český vyhledávač Seznam.cz už u nás zřejmě nemá dominantní postavení na trhu, ale i přesto tvrdě bojuje s Google. Díky dokončení druhého sálu jeho nového datacentra Kokura získal prostor pro stovky nových serverů, které mu umožní uchovávat větší množství internetových stránek.

V roce 2014 měl v databázi 1,5 miliardy internetových stránek a miliardu obrázků. Díky novým serverů je to teď 2,5 miliardy internetových stránek a 2 miliardy obrázků, což je podstatný nárůst.

Z této databáze pak vybírá obsah do svého indexu. Neznamená to tedy, že právě teď je možné dohledat obsah na 2,5 miliardách stránek. V indexu je jen část z nich. Seznam však tuto masivní databázi potřebuje pro sledování chování internetu.

V každém případě na blogu Seznam.cz se můžeme dočíst, že navýšení počtu serverů otevřelo cestu k intenzivnějšímu procházení webových stránek a hledání nových. Údajně to můžeme pozorovat na zvýšené aktivitě SeznamBota. Má se zatím jednat o první krok k navýšení počtu stránek, ve kterých bude Seznam hledat odpovědi na dotazy uživatelů.

Můžeme tak doufat, že se současná situace zlepší a nové informace se budou, zvláště z menších webů, rychleji dostávat k uživateli. Popravdě občas to je opravdu utrpení dostat nový obsah do indexu Seznam. V porovnání s Google je Seznam opravdu pozadu. Zatímco Google dokáže u nově založeného blogu indexovat vše v nejhorším případě v řádech desítek minut, tak u Seznamu si počkáte i několik dnů. A přiznám se, že jsem nepřišel na spolehlivou metodu jak to zlepšit :/

No uvidíme, třeba se to zlepší a Seznam nás příjemně překvapí :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 Comments

 • Jako hezký ale reálně seznam.cz stejně moc lidí co znám nepoužívá... seznam.cz je skvělej pro starší lidi ale nevyhledal jsem na něm nic dobrý tři roky...

  (0)
 • Vcera me bloknul Struuudl a tak jsem sel najit na Seznam kolik dni mas domenu v karantene a pomalu jsem tu informaci nenasel a to je realne na stovkach webech. Fakt vysmech, mel jsem za to, ze jim to uz hleda..

  (0)
 • Petr

  No ono jim to hledat trochu začínalo někdy koncem roku 2013, pak snad všechnu práci na vyhledávači vyhodili a nasadili cosi nového co už nenajde opravdu nic, pokud to nemá zaplacenou pozici ve firmách, to pak obsadíte prvních 5 pozic jak nic.

  (0)

Comments are closed.