Facebook stále roste a vydělává víc

Za minulý kvartál vzrostl počet denních návštěv na Facebook o 16 %, což znamená, že každý den v průměru navštíví největší sociální síť na světě 1,09 miliardy lidí. Alespoň jednou za měsíc je to 1,65 miliard. To jsou neuvěřitelná čísla. Možná ještě zajímavější je, že na každém z těchto lidí v průměru vydělá 3,32 USD za minulý kvartál (nárůst o 33% oproti Q1 v roce 2015). Čistě na reklamách to je 3,21 USD (nárůst o 37%).

Velkou zásluhu na tom mají chytré telefony. Lidé je neustále kontrolují a to zvedá i počet impresí. Nárůst počtu impresí oproti Q1/2015 je tak o 50 %. Přitom inzerenti platí o 5 % více. Čistě mobilní telefony se na příjmech z reklamy podílejí z 82 % (4,26 miliard USD z celkových 5,2 miliardy USD). Jen pro zajímavost není to jen trend u Facebook. 88 % zisků Twitter dělá také reklama na mobilních zařízeních. Uvidíme jestli to bude znamenat i nějaký ústup desktopů do pozadí.

Je zajímavé to teď s odstupem času sledovat. Podobně jako u Google se dlouhou dobu spekulovalo nad tím, zdali vůbec bude reálné, aby sociální síť vydělávala peníze. Jak se zdá tak je velmi dobře. Ostatně zisk Facebooku za Q1 2016 je 1,51 miliard.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup