V roce 2016 bude mít přístup k internetu více jak 3,2 miliardy lidí

V roce 2016 bude mít přístup k internetu 3,2 miliardy lidí po celém světě. Největší růst bude v Indii, Číně a Indonésii. Například v Indii se odhaduje, že počet uživatelů internetu dosáhl 402 milionů v prosinci 2015. Dále se počítá, že přes 2 miliardy lidí se bude moct připojit k internetu přes nějaké mobilní zařízení. Velké společnosti jako Google anebo Facebook se jim v tom snaží samozřejmě pomáhat pomocí satelitů, balónů a bezpilotních letadel.

Co mě ale zaujalo je důvod za tímto růstem. Jedná se o kombinaci levných zařízení a bezdrátové technologie. Dříve jste potřebovali počítač, dnes už stačí i levný tablet. Mění se tak pravidla hry a velcí hráči toho využívají. Chtějí získat náskok před konkurencí pomocí aplikací, které nahrazují klasický internetový prohlížeč a webovou stránku. Facebook se například pochlubil, že uživatelé v USA tráví na jejich aplikaci 20 % z celkového času, který jsou připojeni k internetu.

Myslím si, že u nás to nebude o moc jiné. Přibývají uživatelé internetu, kteří tráví na internetu více času přes mobilní zařízení než na desktopu či notebooku. Což jednak nutí tvůrce stránek tomu přizpůsobit nejen design ale i UI. Ovšem otvírá se i prostor pro nové specializované stránky, které budou lidem s tímto vším pomáhat. Myslíte si, že je tady toho už dostatek? Ani náhodou.

Šance pro vás

Uživatel už dávno není to co býval. Dříve BFU možná nevěděli co je to adresní řádek, ale dneska už netuší co je to internetová stránka natož doména. Tito lidé potřebují daleko jednodušší návody a přístup k nim. Když si vezmete, že bude třeba obsáhnout všechna témata o mobilních zařízení, wi-fi a internetu plus detailně vše rozepsat jako na simple.wikipedia.org, tak máte co dělat na hodně hodně dlouhou :)

Tak co? Kdo do toho půjde?

Zdroje


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „V roce 2016 bude mít přístup k internetu více jak 3,2 miliardy lidí“

Komentáře nejsou povoleny.