BuiltWith hlásí masivní nárůst počtu WordPress instalací za posledních šest měsíců

Australská společnost BuiltWith, která se zaměřuje na sledování webových technologií a vývoj trendů, přišla s překvapivou zprávou. WordPress za posledních šest měsíců posílil o 7 procent a začíná se čím dál více vzdalovat konkurenci.

BuiltWith má v databázi momentálně celkem 328.852.063 domén a s těmito pracuje. Každá doména se počítá jako jedna instalace. Od ledna do června 2015 přibylo zhruba 1,15 milionů domén s nainstalovaným redakčním systémem WordPress. Podle jejich statistik má momentálně WordPress na trhu redakčních systémů podíl 48 % (11.317.899 instalací), což je poněkud překvapivé procento. Dřívější průzkumy jiných společností ukazovaly 20 – 23 procent. Otázkou je zdali BuiltWith zahrnul i služby jako Blogger, které se v průzkumu konkurence objevují.

BuiltWith bohužel nezmiňuje ostatní známé redakční systémy jako Drupal anebo Joomla. Pouze k nim napsali krátký komentář, že se jejich počet nijak zvlášť nezměnil.

V článku je zmíněný pouze Ghost s nárůstem 2.184 domén (+17%), Squarespace 151.867 domén (+33%) a Wix 154.478 domén (+14%).

Přiznám se, že jediný, který znám je Ghost. Často je označován jako velký konkurent WordPress, popřípadě, že prezentuje směr, kterým by se měl WP vydat. Ovšem má jeden velmi velký problém. Na běžném sdíleném hostingu jej nerozjedete. Je třeba použít specializovaný hosting přímo od Ghost foundation anebo VPS, což tento redakční systém značně prodražuje. Naopak WordPress těží ze své “nenáročnosti”. V dnešní době jej rozjedete snad všude, kde mají PHP a MySQL. No výjimky se najdou.

Další zajímavou informací od BuiltWith je konstatování, že často používané redakční systémy zvyšují podíl na úkor řešení na míru. Díky rozmanitému množství různých rozšíření od jednoduchých SEO pluginů až po cachování, se stávají CMS levnější a dostupnější volbou. Představte si kolik by asi stál takový cachovací modul pro magazín napsaný na míru? Oproti tomu díky masovému rozšíření WordPress, seženete profi služby napojené na cloudová řešení za pár dolarů měsíčně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „BuiltWith hlásí masivní nárůst počtu WordPress instalací za posledních šest měsíců“

  1. Ani se moc nedivím. Instalovat a rozjet WordPress nic není, vždy je tady možnost upravit vzhled i funkčnost webu později a při dnešních cenách hostingů nečiní problém ani větší nároky na RAM. Bych řekl, že je rychlejší instalovat WordPress i na malý web, než se “trápit” nějakým html/php šablonovým webem bez databáze. Začít psát web o jakémkoliv koníčku je tedy otázka jednoho odpoledne i pro PC laika.

  2. Můžeš doporučit nejaky česky hosting který podobně pokročilé profi služby nabízí ?

  3. Můžeš doporučit nejaky česky hosting který podobně pokročilé profi služby nabízí ?

    Mrkni na rosti.cz – používají kontejnery (Docker) a mají připravené obrazy pro PHP, Python a Node.js ve kterém je Ghost napsaný. U každého kontejneru si můžeš nastavit velikost paměti a disku, super výkonné CPU jak potřebuješ.

    Zdrojáky Ghost najdeš na https://github.com/TryGhost/Ghost.

  4. Wp je fajn, na druhou stranu by bylo zajimave zjistit kolik indtalaci je aktualizovanych a kolik je bezpecnostni hrozba

  5. Asi tak, neviem si predstavit mat 10-15 stranok na wp a neustale update.. Ako wp fajn ale tie upgrade su hrozne…

  6. Je zajímavé jaký je okolo WP hype (ač i já jsem jeho velkým fanouškem) a o takovém Drupalu se pomalu ani neví a přitom se zdá byt též úspěšný. Nově web ct24, dříve tv prima či BBC….

Komentáře nejsou povoleny.