Jak ovlivňuje rychlost načítání vaše návštěvníky

Celkem zajímavou infografika, o vlivu rychlosti webu na návštěvníka, vyšla na kissmetric.com. Podobných průzkumů jste určitě četli několik. Tento má však navíc srovnání chování lidí, kteří se připojují přes mobilní zařízení.

Co mě zaujalo

42 % uživatelů, kteří se připojují přes mobilní zařízení je smířeno s tím, že jejich internet bude pomalejší. 46 % předpokládá srovnatelnou rychlost a zbylých 12 % dokonce, že se na stránku dostanou rychleji.

Uživatelé mobilních zařízení jsou ochotni čekat delší dobu na načtení stránky. Pokud pomineme 3 % nedočkavců, kteří zavírají cokoliv co se nenačte do 1 vteřiny, tak celých 16 % je ochotno čekat 1- 5 vteřin. 30 % je ochotno počkat 6 – 10 vteřin. 16 % 11 – 15 vteřin a 20 % si počká i déle. Délku ochotnosti čekat ovlivňuje jak se stránka načítá. Pár vteřin bílé obrazovky je horší než třeba deset, při kterých se vykresluje obsah stránky.

Zajímavý je i průzkum vlivu rychlosti na eshop. Zde jsou výsledky jak pro mobilní tak i stolní počítače.

47 % zákazníků od eshopu očekává, že se nahraje do dvou vteřin. Zde je třeba brát ohledy nejen na rychlost generování stránky, ale i množství dat na ní. Velmi hezké obrázky mohou často v součtu překročit i megabajt dat. Což už je množství, které je poznat i na rychlejší lince.

40 % zákazníků opustí eshop pokud se načítá déle než 3 vteřiny.

79 % zákazníků, kteří jsou nespokojeni s rychlostí webu a provedlo nákup, vyplnilo do dotazníku, že zváží další nákup zde.

52 % zákazníků považuje rychlý web za důležitý faktor, aby se stali věrným zákazníkem.

1 vteřina prodlevy anebo 3 vteřiny čekání snižují spokojenost zákazníka o 16 %.

44 % zákazníků se podělí se svými přáteli o své špatné zkušenosti s pomalostí eshopu.

Mezi nejčastější problémy s webem však nepatří jen pomalé načítání. Je třeba si dávat pozor i na takzvané „zamrzání“. To způsobují zvláště náročné prvky jako Adobe Flash anebo vkládané prvky třetích stran, například tlačítka sociálních sítí. Často mají různí prohlížeče odlišné problémy. Co dobře funguje na Windows 7 může zlobit na Windows Vista. Tyto testy by měli být součástí optimalizace a měli byste je opakovat pravidelně, protože například skripty u vkládaných ikonek sociálních sítí občas jejich vývojáři mění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Jak ovlivňuje rychlost načítání vaše návštěvníky“

 1. Dokonce i v dnešní době existují firmy, které dělají eshopy bez zmenšování grafiky. Pak je v katalogu 16x 1MB smrsknutá fotka produktu. Může se o tom psát stále dokola, ale dokud nikdo nedostane (v lepším případě) přes prsty, tak se praxe nezmění.

 2. Tak já jsem už podobných článků na zrychlení webu četl nespočet. Neustále se v nich omílá jedno a to samé. Z vlastní zkušenosti, ale mohu říct, že není nutné všechny rady aplikovat. Já sám jsem je všechny neaplikoval a web se načte do půl vteřiny. Jen to nechce si na web dávat každou kravinu a v případě redakčních systémů, si instalovat každý doplněk, který vidím ;) .

 3. Napríklad ja z osobnej skúsenosti môžem povedať, že ked mám internet na mobile tak viem že je pomališí a som zvyknutá čakať aj dlhšie. Ale ked idem cez počítač a nejaká stranka sa načítava dlhšie a sorry, jednoducho ju opušťam.

 4. jo o těch tlačítkách sociálních sítí jsem již slyšel, že mohou zpomalovat načítání, wp plugin super cashe je myslím doporučuje vypnout úplně, ovšem jak pak mají lidé sdílet obsah, ty tlačítka jim to usnadňují a když tam nebudou ak to bude o mnoho težší přesvédčit lidi, aby sdíleli..

  • Alvarado: Dá se to obejít tím, že budeš volat skripty sociálních sítí na sdílení přímo odkazem. Tlačítka si pak můžeš vytvořit vlastní.

   Příklad (odkaz + obrázek):   Rychlost načtení se pak rovná rychlosti načtení obrázku (desítky ms). Takže pro jednoduchá tlačítka použiješ ještě technologii css sprites (desítky ms pro všechny)
   Kódy pro jednotlivé sociální sítě jsou třeba tady.

Komentáře nejsou povoleny.