Starosta města New York prozradil pár informací ze zákulisí .nyc

Doména města New York .nyc má nesmírnou podporu místní radnice a je to znát. Před měsícem a půl patřila .nyc k nejrychleji rostoucím doménám měst. S průměrem 12,3K registrací na měsíc překonala dvojnásobně i naší národní doménu .cz (6,1K domén/měsíc za rok 2014).

Z domén měst je .nyc jediná, kterou si mohou registrovat pouze místní obyvatelé, organizace a obchody. Pokud jí chcete musíte mít New Yorkskou adresu. Radnice k ní přistupuje jako k něčemu exkluzivnímu, co mohou mít jen místní.

“Now you can add the City’s web domain to the long list of things New York City is known for – in addition to bagels, bodegas and Broadway.”

Tento přístup zřejmě vychází. Do kategorie držitelů s 1 až 10 doménami spadá 97 %. V průměru vychází na jednoho držitele 2 – 3 domény. Nějaký masivní cybersquatting se tedy zatím nekoná. Radnice ve spolupráci s registrem Neustar se tomu údajně snaží bránit. Ovšem nenašel jsem jak konkrétně.

53 % domén drží běžní lidé a 47 % právnické osoby.

Průměrná cena 34,99 USD za .nyc doménu zrovna také moc nenahrává spekulacím.

Když už jsme u té podpory .nyc, radnice v doméně vidí šanci propojit všemožně startupy a projekty na rozvoj místního podnikatelského ekosystému. Založila a propaguje stránku Digital.nyc, což je takový digitální rozcestník. Od spuštění v říjnu 2014 měla stránka 1,2 milionů shlédnutí. Momentálně se návštěvnost dostala na 110K/měsíc. V databázi je 6.455 různých startupů. Na stránce jsou představené jednotlivé projekty, nabídky pracovních míst, prostorů, investoři a spousta dalších věcí, které pomohou místním rozjet svůj americký sen :)

Podobný projekt se zaměřením pro organizace a jednotlivce vznikne tento rok na doméně Neighborhoods.nyc. Ovšem to je jen začátek. New York má rezervováno více jak 400 domén s názvy čtvrtí. Na každé by měla být lokální stránka. Umožní každému na ní přispívat. Zároveň na ní budou zveřejňována data z lokálních úřadů. Prostě úřední desky. Zřejmě něco jako lokální noviny jen online.

Mno co dodat, rozhodně se máme čím inspirovat :)

Zdroj

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Starosta města New York prozradil pár informací ze zákulisí .nyc“

Komentáře nejsou povoleny.