22 zajímavostí o Twitter

Twitter používám každý den. Je to jeden z mých nejdůležitějších zdrojů informací a zároveň i inspirací na články nejen pro 404M. Přichází z něj téměř 9 % návštěvníků mého blogu (2,5x více než z vyhledávání Seznam). Pokud máte odborně zaměřený web, tak Twitter rozhodně aktivně využívejte. Vyplatí se do něj investovat čas.

Dnes jsem pro vás vybral 22 zajímavostí o Twitter, které vás určitě pobaví.

 1. Nejvíce retweet získal tweet Ellen DeGeneres z udílení Oscara v roce 2014. Momentálně má 3.350.106. Společnost Samsung, která je výrobcem mobilu z kterého byl tweet odeslán jako projev uznání darovala 3 miliony USD na charitu.
 2. Účet @everyword má za úkol zveřejňovat všechna slovíčka v anglickém jazyce. Od roku 2007 jich zveřejnil přes 109 tisíc.
 3. Existuje účet zvaný @RealTimeWWII, který v “reálném” čase zveřejňuje informace z druhé světové války. Nepíše jej robot ale ručně historikové.
 4. Původní název pro novou sociální síť měl být Twttr. Tento název byl dokonce použit i na první homepage. Byla tu dokonce šance, že se bude jmenovat Twitch.
 5. Nejvíce sledujících má účet zpěvačky Katy Perry. 69,1 milionů sledujících.
 6. Nejvíce sledujících z firem má účet YouTube. 50,5 milionů.
 7. Nejvíce tweetů měla dívka z Japonska, která vystupovala pod účtem @Yougakduan_00. Než jí Twitter smazal účet měla 36.402.262 tweetů. Všechny údajně psané ručně. Dělila se se světem o to co se jí právě honí hlavou.
 8. Symbol Twiiter má oficiální jméno – Larry Bird. Získal jej podle basketbalovém hráči.
 9. Původní Twitter neměl žádné Favorite, Retweet ani Hashtag.
 10. Existuje speciální hashtag pro sledování zpráv důležitých pro Wall Street – $GE, říká se mu cashtag.
 11. Legendární Fail Whale, která se objevovala když měl Twitter technické problémy vytvořil Yiying Lu jako design pro narozeninové elektronické přáníčko. Tvůrci Twitter jí našli na Stock photo.
 12. Pokud ukončíte Tweet #, tedy prázdným hashtagem, je to znamení že nechcete dále pokračovat v debatě. Nazývá se to hangtag a symbolizuje položení mikrofonu.
 13. 3 roky, 2 měsíce a jeden den. Tolik trvalo, než se na Twitter objevil Tweet s pořadovým číslem jedné miliardy.
 14. Existuje stránka od vývojářů Twitter, kde si můžete najít svůj první tweet – https://discover.twitter.com/first-tweet
 15. Twitter má 288 milionů aktivních uživatelů, ovšem existuje více jak 2 miliardy účtů.
 16. Za rok 2014 vydělal Twitter 1,4 miliardy USD, Facebook 12,47 miliard USD
 17. 80 % aktivních uživatelů navštěvuje Twitter z mobilního telefonu.
 18. Twitter byl vytvořen v dobách SMS a každá SMS může mít maximálně 140 znaků.
 19. IPO Twitter vytvořilo 1.600 nových dolarových milionářů a 3 miliardáře.
 20. Japonci milují Twitter. Žádné jiné sociální síti se tam nedaří lépe.
 21. Pokud byste si koupili promoted tweet pro všechny obyvatele USA stálo by vás to 200 tisíc USD na jeden den.
 22. Maximálně můžete sledovat 2.000 účtů. Nad tento limit platí počet vašich sledujících + 10 %.

Zdroje:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „22 zajímavostí o Twitter“

 1. Body 12 a 22 jsou hodne zajimave… Nevis jak dlouho je posledni bod v platnosti? S “follow spamem” nebo jak se to jmenuje se porad setkavam a tohle omezeni to snad zacne resit….

 2. Zdá sa to iba mne, alebo je twitter v našich krajinách použiteľný maximálne tak pre úzko špecializované oblasti typu IT, tento blog, www – skrátka pre technickú oblasť? Napríklad také šperky som svojho času plánoval potiahnuť aj na twitter, ale po preskúmaní trhu mi to prišlo ako mrhanie časom…

 3. Twitter je celkom svojrázna komunita/sociálna sieť, ja osobne som jej na chuť neprišla ale časom ako pomaličky upadá FB si myslím že veľa uživatoeľov z Fb prejde na Twitter.

Komentáře nejsou povoleny.