.com žaluje .xyz

Společnost Verisign, která stojí za nejoblíbenější doménou prvního řádu .com, se rázně a také právně opřela do firmy XYZ.COM LLC, správce nové TLD .xyz. Nelíbí se jim jejich reklamní kampaně shazující .com, údajně postavené na zavádějících informacích.

A co konkrétně Verisign vadí? Tak předně je to reklamní kampaň Move over .com – .xyz is for the next generation of the internet. V které XYZ.COM LLC tvrdí, že všechny dobré .com domény jsou už zabrané a je třeba se přes tuto zastaralou doménu přenést.

https://www.youtube.com/watch?v=uh_i13jluqs

Další problém vidí Verisign k “podstrkování” domén .xyz vlastníkům .com. Například registrátor Network Solutions, LLC je dává zdarma všem svým zákazníkům. Díky tomu vypadá tato nová TLD jako naprostý vítěz všech statistik. Momentálně je jich registrováno 798.312, což je zhruba 18 % ze všech nTLD. Asi nikoho nepřekvapí, že 67 % těchto domén bezúčelně parkuje.

Jenomže vysoká čísla se strašně dobře používají pro marketingové účely. Verisign si stěžuje, že i díky tomu se ředitel XYZ.COM LLC Daniel Negari snaží navodit dojem, že .xyz se stane příští .com. Požadují tak nejen, aby XYZ.COM LLC za své jednání zaplatila, přestala s agresivním marketingem, ale také se vzdala “robo-registrací”.

Popravdě ačkoliv je výše uvedená reklama přímo na stránkách velké reklamní kampaně, tak jí doposud vidělo jen několik desítek lidí. Je tedy otázkou zdali tak velké společnosti jako je Verisign vůbec stojí za to strhávat na nějakou doménu .xyz pozornost.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „.com žaluje .xyz“

  1. Na přelomu května a června se bude blížit datum expirace prvně registrovaných XYZ domén v loňském roce. Jsem zvědav, zdali i poté bude tato TLD pokračovat v rostoucí tendenci, nebo naopak řada stávajících majitelů svou doménu již o další rok neprodlouží.

  2. Třeba jde jen o akci na podkopání autority. XYZ se stejně nikdy nechytne, tak třeba jde v odvetě za urážky o urychlení jejího skonu. To jen jako jedna z možných odpovědí na tvé zamyšlení se v závěru. ;-)

Komentáře nejsou povoleny.