Počet .ru domén se blíží 5 milionům

Správce ruských národních domén oznámil, že se blíží k metě 5 milionu registrovaných domén. Momentálně se tak drží na šesté příčce mezi národními doménami (ccTLD). Ruská národní doména .ru patří mezi ty rychleji rostoucí. 4 miliony dala v září 2012 a 3 v září 2010.

Ve skutečnosti ale mají Rusové registrováno daleko více národních domén. Jako ruskou národní doménu bereme .ru, ovšem Rusové používají ještě IDN variantu .рф. Tedy přes 5 milionů ve skutečnosti už dávno dali. рф je totiž něco kolem 850 tisíc.

Mimochodem v Rusku se také používá domén z dob Sovětského svazu – .su. Je jich registrováno přes 120 tisíc a těší se všeobecné popularitě. IANA chtěla tuto doménu zrušit, ovšem podlehla tlaku veřejnosti a od roku 2007 jí umožnila opět registrovat. Cena se pohybuje kolem 350 CZK.

Takže v součtu mají Rusové na svých ccTLD skoro 6 milionů domén.

Celkové pořadí nejvíce registrovaných ccTLD

  • .de (Německo) – 15,8M
  • .tk (Tokelau) – 15,1M*
  • .uk (Velká Británie) – 10,5M
  • .cn (Čína) – 6,6M
  • .nl (Nizozemí) – 5,51M

* .tk se ale rozdávají zdarma

Závěr

Ačkoliv počet registrovaných .cz domén také pěkně roste (zhruba 10K/měsíc), podíl na tom určitě má i super cena 125 CZK, tak na se do TOP 10 asi jen tak nedostaneme. Leda by se naše národní doména opět začala celému světu líbit jako míst s tím nejtvrdším obsahem pro dospělé :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Počet .ru domén se blíží 5 milionům“

  1. Lze někde dohledat, kolik je celkem registrováno maďarských HU domén?

Komentáře nejsou povoleny.