Vaše .cz domény na prodej XXVIII.

Už po dvacáté osmé máte možnost nabídnout přes 404M svou .cz doménu na prodej. Už je z toho celkem dlouhá tradice. Zajímalo by mě kolik domén se takto už prodalo. Dřív jsem sledoval nabízené domény a jestli změnili majitele. Což se stalo zhruba u každé dvacáté. Co mi napsali prodávající, tak téměř vždy se smlouvalo jak na tržnici. V několika případech nakonec vyhrál barter, tedy výměna domény za služby. Například kredity v reklamních systémech, linkbuilding anebo grafika pro web. Stačí když se dva lidé dohodnou ;)

A o co je obecně největší zájem? Popravdě spousta lidí se přiznalo, že si na 404M dělá jen reklamu na své portfólio. Což samozřejmě nevadí. Kdo chce prodávat musí být vidět a tato akce je na podporu českého domainingu.

Kupci se spíše zaměřují na domény s ranky v ceně nižších tisíců. GPR, Srank to vše se prodává celkem dobře. Vím, že tu bylo pár nákupů domén, které splňovaly podmínky různých Pay Per Post systémů. Je lehčí si koupit za pár tisíc doménu s ranky, než pracně několik měsíců budovat zpětné odkazy bez jistoty, že ty ranky nakonec doména získá.

MFA/minisite už se tolik na českých doménách nedělají. EMD stále funguje, ale .cz domény jsou většinou beznadějně vyprodány.

Hezké domény za desítky tisíc se někdy prodávají i rok. Prostě laxní komunikace po emailu jednou za pár týdnů a najednou se jedna ze stran rozhoupe a je to doma. Takže netřeba zoufat taktika je různá.

Pravidla

Pravidla fungují celkem dobře, pro zvýšení efektivity doporučuji trochu zatlačit, formou krátkodobé slevy ;)

Nezapomínejte, že na jednoho člověka připadá jen jedna .cz doména. Toto pravidlo se často porušuje.

 • Na jednoho člověka připadá jen jedna nabídka.
 • Nepoužívejte připojení přes proxy servery, antispamový plugin to rovnou označuje za spam. To poznáte tam, že se neobjeví komentář čeká na schválení. Pokud se váš komentář ztratí napište mi email (drago@landofice.com).
 • Prosím dodržujte šablonu. Hlavně nezapomeňte na uvedení kontaktu. Pokud kontakt nebude uveden, dám tam ten s emailu.
 • Nekomentujte tento příspěvek. Budou schválený jen nabídky.
 • Proces schvalování nabídky je následovný: Nejdříve musí projít přes antispam Akismet, který jí občas neschválí (pokud se to stane napište mi email). Poté se na ní kouknu já. Jestli je váš cenový požadavek odpovídající této akci a dodrželi jste šablonu.
 • Pokud doména obsahuje číslice uveďte jí malými písmeny a do závorky velkými.
 • Nezapomínejte cenu uvádět v CZK. Pokud chcete uvádět cenu v EUR, napište do závorky orientační přepočet. Je to kvůli lenivosti kupců. Dále nezapomeňte uvést bez/s DPH. Pokud propagujete nějakou aukci jinde uvádějte konečné ceny (kup teď, bin). Aukce bez konečné ceny sem prosím nevkládejte.

Podvody

Podvody tu zatím nebyly, ale je třeba si dávat pozor. Smlouva anebo převod přes speciální službu zajití bezproblémový obchod pro obě strany.

Šablona

Šablona slouží k zpřehlednění komentářů, prosím dodržujte jí. Nově je v levém horním rohu 404M sloupeček s šesti posledními komentáři. Takže případný zájemci uvidí název domény a cenu, což o trochu zvyšuje šanci na prodej ;)

 • NějakáDomena.cz (doména musí být .cz)
 • 2.000 CZK bez DPH (cena může být v jakékoliv měně a to včetně BTC, vždy ale musí být alespoň surový přepočet na CZK, nezapomínejte uvést zdali jste plátci DPH)
 • drago@landofice.com (pokud zapomenete kontakt, dám tam email z formuláře. Jestli tam nebude tak vaše nabídka nebude schválena)
 • Pouze dvě .cz domény používají diakritiku, kupte si jednu! (nějaký krátký popis, který prodává)

Závěr

RSS kanál můžete sledovat zde:

 • 404m.com/2014/10/03/vase-cz-domeny-na-prodej-xxviii/feed/

Pokud se s ostatními o tuto akci podělíte s ostatními přes sociální sítě budu vám vděčný :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů u „Vaše .cz domény na prodej XXVIII.“

 1. jamajskyrum.cz
  3000 CZK bez DPH (plátce DPH)
  tomas@krause.cz

  Pro fanoušky dobrého pití. Může být pro blog, ale i pro eshop nebo affil web (pokud existuje affil na alkohol :). Plus je k tomu zdarma pomlčková jamajsky-rum.cz

 2. AngerManagement.cz

  Doména s názvem nového seriálu Charlieho Sheena! Aktuálně přislíbeno 100 epizod.

  Piště na boss (at) skillers (dot) net.

  Nejsem plátce DPH, cena 8.000, jsem ochoten smlouvat.

 3. papirovemesto.cz (včetně obsahu)
  900 Kč (nejsem plátce)
  zbynek (snek) burival.com

  Může být na papírové modely, linkbuilding či něco dalšího, já na to už nemám kdy. Má historii i nějaký ten rank a obsah, návštěvnost kolem 200-300 UIP měsíčně.

 4. Doména: bfd.cz
  Cena: 990 Kč (nejsem plátce DPH, faktura samozřejmostí)
  Kontakt: info@jakubkoci.cz.cz

  LLL doména. Může znamenat například “Big fuc*ing deal”, jedná se o myčku nádobí, zkratku názvu kapely, metoda broušení bruslí atd. Viz google.

 5. Doména aino.cz:
  Cena 4900 Kč bez DPH (tj. faktura od plátce DPH)
  Kontakt: info@domenia.cz
  Aino je postava ze severské (finské) mytologie. Taktéž řada mobilních telefonů od Sony Ericsson. Hlavně je to ale pěkné jméno pro nějaký zajímavý projekt – krátké, dobře se pamatující, významově neutrální, atd. Page rank 3, nějaké ty zpětné odkazy, stáří cca 2000 dnů.

Komentáře nejsou povoleny.