Google glass otvírají nové dveře obsahovému marketingu

Před pár dny jsem četl článek North Korea Revealed in Photos Captured on Google Glass.  Kenny Zhu navštívil v dubnu Severní Koreu a udělat spoustu fotek pomocí Google glass. Vzhledem k tomu, že dočasní  zahraniční návštěvníci údajně nemají přístup k internetu, tak Google glass nebyly nic víc než jen foťák. Na druhou stranu na těch fotkách je něco magického, něco navíc oproti těm klasickým. Alespoň mě přijdou reálnější. Jakoby na nich byl zachycen okamžik v pohybu. Navíc nikdo nic nehraje, nedívá se na vás aneb neuhýbá před fotoaparátem. Což je nepochybně super, protože právě tohle je většinou problém.

Napadlo mě jak by bylo super Google glass použít při fotografování anebo nahrávání videa pro obsahový marketing. Určitě to chce cvik, protože já když něco fotím anebo nahrávám kamerou, tak ve výsledku mi to přijde takové umělé. Někde mezi na tohle se dívá člověk a zachycení statického obsahu. Myslím si, že z Google glass, anebo jinou technologii, která zprostředkovává point of view, by se více mohl čtenář/divák dostat do děje.

Schválně si představte, že “donutíte” technika, aby při opravě porouchaného serveru používal Google glass. Záznam by začal zjištěním poruchy. Technik by se vydal do serverovny. Musel projít přes bezpečnostní opatření. Vzal si náčiní. Zkontroloval blikající kontrolku na serveru. Vytáhl jej z racku. Vyměnil třeba paměť. Zasunul jej zpět a zkontroloval jestli funguje. Pak by se to hodilo na sociální sítě. Přitom by nemusel říct ani slovo.

Dalším příkladem by mohla být třeba přednáška na konferenci. Nedávno jsem psal o WP konferenci v Hluboké. Myslím, že nejednoho z nás by zajímalo, jak to vidí přednášející. Představte si, že by měli na sobě Google glass a na druhém plátně by šel online stream toho co vidí. Účastníci by viděli sami sebe z pohledu přednášejícího. Už to by mohl být zajímavý zážitek.

Samozřejmě to mluvíme o videu. Ale mě osobně by spíše vyhovovalo, aby dělali Google glass automatické fotky. Měl jsem plné ruce práce, vyndat foťák a pořídit si pár fotek jsme úplně zapomněl. Navíc by se to ve většině případů ani nehodilo. Takto by jsem večer koukl na pár set fotek, vybral ty nejlepší a hodil na net. Vsadím se, že by tam byla spoustu velice zajímavých a hlavně opravdu autentických.

Závěr

Hmm člověk až přemýšlí, že si ty brýle snad i koupí :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Google glass otvírají nové dveře obsahovému marketingu“

  1. Dost, že nám firmy montují do služebních aut GPS a přesně ví, kde jsme nebo kde jsme se stavili, že máme po chodbách kanceláří kamery a ví, kde jsem se cestou z kantýny zastavil. Ještě sledovací brýle na očích, aby bylo vidět i to, s kým flirtujeme, co čteme a jiné drobnosti!

  2. Problém používání Google glass je ale taky etický a právní, např. ve školách je problém s cyberšikanou a s G glass může natáčet kdokoliv, kohokoliv, při čemkoliv a bez jeho vsouhlasu a vědomí.

  3. Také automatické fotenie by bola pecka, niekedy sa stane že človek vidí niečo zaujímavé a nestihne odfotiť mobilom

Komentáře nejsou povoleny.